Дію мораторію на продаж сільгоспземель буде продовжено

7 липня 2015 96 0
Дію мораторію на продаж сільгоспземель буде продовжено
Аdvocat-cons.infoДію мораторію на продаж сільгоспземель буде продовжено

Депутати хочуть продовжити дію мораторію на продаж сільгоспземель до 1 січня 2026 р. Про це йдеться в законопроекті №2227а «Проект Постанови про встановлення мораторію на купівлю-продаж та зміну цільового призначення земельних ділянок сільськогосподарського призначення», опублікованому на сайті парламенту.

Як наголошується в пояснювальній записці до документа, зараз мораторій діє до 1 січня 2016 р. і до вирішення питання зняття мораторію на обіг землі потрібно підходити комплексно і обдумано.

«Завданням є не просто зняти мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення, а найважливішим є введення таких умов обороту земель, які б дали можливість максимального розвитку сільського господарства», — вважають ініціатори законопроекту.

Серед можливих негативних наслідків скасування мораторію на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення вони називають: скупку значних площ сільгоспземель фінансово-промисловими групами; відчуження селянами земельних ділянок сільськогосподарського призначення за ціною, яка істотно нижче економічно обґрунтованої; концентрацію значних площ сільгоспземель у власності фінансових установ (комерційних банків) при переході заставної землі у власність заставоутримувача; «спекуляції» земельними ділянками; неконтрольоване зміна цільового призначення та урбанізація сільськогосподарських земель.

Виконано за допомогою Disqus