В Африці вперше з 2006 р. виявлено пташиний грип

15 липня 2016 101 0
Найгірша ситуація спостерігається у Нігерії
zakovat.uzНайгірша ситуація спостерігається у Нігерії

Високо патогенний вірус пташиного грипу (H5N1) продовжує поширюватися в Африці і вперше з 2006 р. виявлено його у центральній частині, повідомила у середу Продовольча і сільськогосподарська організація ООН (ФАО), пише «ТАСС».

На сьогодні спалах небезпечного захворювання спостерігається у шести країнах континенту: Буркіна-Фасо, Гані, Камеруні, Кот-д'Івуарі, Нігері і Нігерії.

«Останні спалахи були недавно підтверджені на курячих фермах у Камеруні, поставивши виробництво птиці під загрозу у цій країні і сусідніх з нею. Захворювання виявлено у Центральній Африці вперше з 2006 р.», — йдеться у повідомленні на офіційному сайті ФАО.

За її даними, найважча ситуація спостерігається у Нігерії, де загинули або були вибраковані майже 3,5 млн птахів, а економічний збиток оцінюється у $20 млн.

«Нові спалахи у Камеруні викликають серйозне занепокоєння, оскільки захворювання, можливо, поширюється на південь, що потребує вжиття заходів надзвичайного реагування на національному і глобальному рівні для стримування епідемії, у тому числі медичних оглядів працівників птахоферм», — підкреслили у ФАО.

Організація закликає уряди країн регіону бути пильними і працювати з підприємствами сфери охорони здоров'я, сільського господарства і громадськістю.

«Ми спостерігаємо швидке поширення захворювання, яке несе руйнівні наслідки для життєдіяльності людей», — попередив заступник регіонального представника ФАО в Африці Абебі Хаіль Габріель.

За його словами, спалахи пташиного грипу ведуть до значного скорочення продовольства, а також завдають відчутного економічного збитку фермерам, особливо у неблагополучних країнах.

Виконано за допомогою Disqus

+ 29° ... + 20°

Вітер

3.2м/с

Опади

0мм

Вологість

50%