Урожай страхує мізерний відсоток фермерів — експерт

20 липня 2016 107 0
Фермери не вірять в аграрне страхування — експерт
epravda.com.uaФермери не вірять в аграрне страхування — експерт

Фермери не вірять в аграрне страхування, сказав експерт з аграрного та земельного права ГО AgroReforms.UA Дмитро Сімашко, пише прес-служба AgroReforms.UA.

За його словами, проблема низької активності фермерів у страхуванні врожаїв пояснюється декількома важливими причинами:

«По-перше, продукт мультиризикового страхування не покриває такий ризик як посуха, по-друге, низький рівень виплат страхових премій та суб’єктивність в оцінці страхового випадку, по-третє, страхові продукти досить дорогі і не кожному фермеру по кишені», — зазначив він.

Також він додав, що сьогодні всі учасники ринку повинні разом знайти компромісне рішення за для збільшення кількості застрахованих полів та уникнення збитків від несприятливих погодних умов. Головним модератором та ініціатором переговорного процесу має бути Мінагропрод, щоб якнайшвидше сприяти вдосконаленню законодавчої бази, що регулює агрострахування.

«Агровиробники по всьому світу несуть високі кліматичні ризики, а за останні 5 років наслідки зміни клімату стали відчутними і для фермерів України; екстремально високі температури призводять до посух, а днями господарство ТОВ «Хмільницьке» повідомило про град, який знищив тисячі гектарів майбутнього урожаю», — пояснює Дмитро Сімашко.

Фермери можуть убезпечити себе від подібних ризиків застрахувавши свій урожай на весняно-літній період, додає експерт.

«Не зважчаючи на те, що ринок аграрного страхування з 2005 по 2015 р.р. зазнає скорочення, спричиненого загальним економічним спадом в економіці України, деякі фермерські господарства, які працюють з Аграрним фондом та ДПЗКУ по форвардним контрактам все ж змушені страхуватись, але цей відсоток дуже мізерний, враховуючи той факт, що сільське господарство дуже ризиковий вид господарської діяльності», — зазначив він.

Виконано за допомогою Disqus

+ 28° ... + 16°

Вітер

2.9м/с

Опади

8мм

Вологість

83%