Мораторій забезпечить скупку земель агрохолдингами — думка

30 липня 2016 87 0
Мораторій на продаж землі — серйозна перепона для розвитку агросектору?
hdwpro.comМораторій на продаж землі — серйозна перепона для розвитку агросектору?

Відсутність ринку землі — це серйозна перепона для розвитку аграрного сектору, заявив в інтерв'ю Аgropolit.com народний депутат Олексій Мушак.

«Тим паче, фактичний тіньовий ринок землі вже існує — через емфітезвиси на 150 років, простий обмін земельних ділянок або «безоплатну» приватизацію», — сказав він.

За його словами, фермери повинні знаходити свою нішу. Вони не зможуть бути конкурентними, вирощуючи технічні культури.

«Ми маємо тіньовий, деформований ринок, який грає в інтересах великих агробізнесів та корумпованих чиновників. Не треба лякати людей, що після того, як відкриють ринок землі, її хтось скупить. Цей процес уже триває не один рік», — зазначив він.

Також додав, що у результаті, підприємства, які володіють найбільшим земельним банком, – це іноземні компанії. Усі великі агрохолдинги належать іноземцям, навіть якщо вони українські.

«Зверніть увагу, що ці компанії були створені в умовах чинного мораторію на продаж земель. Якщо і далі продовжити мораторій, то ми просто підтримаємо холдинги у скупці українських земель задешево», — вважає нардерп.

Для того, щоб відкрити ринок землі, треба пройти процедуру, у тому числі розпочати пілотні конкурси з продажу державних земель у кожному районі для того, щоб зрозуміти, насамперед, яка буде реальна ціна в ринкових умовах, наголосив він.

«У 2017 р. ми маємо запустити ринок землі, і це реально зробити за один рік парламентської роботи», — підсумував Олексій Мушак.

Виконано за допомогою Disqus

+ 29° ... + 19°

Вітер

2.7м/с

Опади

0мм

Вологість

70%