Якість пшениці нового врожаю вища торішньої

5 серпня 2016 67 0
Якісні характеристики пшениці перевищують показники попереднього сезону
kurkul.comЯкісні характеристики пшениці перевищують показники попереднього сезону

Якісні характеристики пшениці нового врожаю в основному відповідають вимогам ДСТУ та у цілому істотно перевищують показники попереднього сезону, повідомляє більшість операторів ринку України, пише «АПК-Інформ».

Разом з тим, деякі учасники ринку повідомляють про надходження на ринок зерна з низьким показником клейковини, натури, а також зараженого фузаріозом і сажкою. В окремих областях України (зокрема, у Харківській) зустрічається досить багато пророслого зерна, що пояснюється тривалою дощовою погодою у період дозрівання і збирання врожаю.

Співвідношення продовольчої і фуражної зернової культури у загальному валі оператори ринку оцінюють як 55% до 45% відповідно. Нагадаємо, що вже кілька сезонів поспіль в Україні переважала частка фуражної пшениці (у 2015/16 МР — 60%).

На ринок активно надходить продовольча пшениця 3 класу і фураж. При цьому аграрії стримують продаж пшениці 2 класу з високими якісними показниками, плануючи реалізувати зерно за більш прийнятними цінами.

Згідно з оцінками аналітиків, у 2016/17 МР валовий збір пшениці очікується на рівні 24,1 млн т проти 26,5 млн т у попередньому сезоні.

Виконано за допомогою Disqus

+ 29° ... + 19°

Вітер

2.7м/с

Опади

0мм

Вологість

70%