Україна може підвищити врожайність сої на 40% — думка

9 серпня 2016 74 0
Україна може скласти гідну конкуренцію Бразилії й Аргентині
wikipedia.orgУкраїна може скласти гідну конкуренцію Бразилії й Аргентині

В українських аграріїв є потенціал збільшити врожайність сої на 40%, якщо порівнювати з Німеччиною, Італією і Канадою.

Таку думку Latifundist.com висловила представниця Асоціації «Дунайська соя» в Україні Інна Іллєнко у рамках Дня поля «Європейської сої».

Нагадаємо, що цей міжнародний захід пройшов на базі корпорації «Сварог Вест Груп».

Вона зазначила, що у цілому по Європі вітчизняний сільгоспвиробник, який спеціалізується на вирощуванні сої, відстає у врожайності на 10%. Причому, в асоціації «Дунайська соя» роблять акцент, перш за все, на те, що європейський споживач сьогодні вимогливий до якості продукції, що поставляється. Так, з одного боку Європі цікава соя не ГМО, а з іншого — відповідально вирощена за ресурсозберігаючими агротехнологіями.

«Європа сьогодні на 98% залежна від імпорту сої і рослинного протеїну у вигляді соєвих шротів. Причому Україна відома в Європі, як виробник сої №1. Тому відкривається можливість зайняти цю прекрасну нішу і скласти гідну конкуренцію Бразилії й Аргентині. Також українських аграріїв повинна зацікавити додаткова премія. Протягом минулого року ми бачили, що у Роттердамі на соєвий високопротеїновий шрот пропонувався додатковий бонус у €50-70. Ця додаткова вартість цілком може бути отримана українськими виробниками та переробниками сої», — вважає Інна Ільєнко.

Виконано за допомогою Disqus

+ 22° ... + 11°

Вітер

3.5м/с

Опади

5.7мм

Вологість

51%