Лохина подорожчала на 25%

18 серпня 2016 113 0
Ціни на лохину відновили позитивну динаміку на цьому тижні
schyrec.comЦіни на лохину відновили позитивну динаміку на цьому тижні

Ціни на лохину відновили позитивну динаміку на цьому тижні, повідомляє UBR.

За даними інформаційно-аналітичного центру «Шувар», сьогодні українські виробники пропонують лохину за ціною 75-85 грн/кг. Це майже на 25% дорожче, ніж минулого тижня.

Нагадаємо, ціни на українську лохину почали знижуватися ще у другій половині липня і ближче до початку серпня досягли мінімальних показників — 55-65 грн/кг.

Такі ціни — найнижчі за останні кілька років. Навіть влітку 2015 р. мінімальна ціна не опускалася нижче 80 грн/кг.

«Зниження ціни у розпал сезону у порівнянні з минулим роком було очікуваним. Площі під лохиною в ​​Україні протягом останніх 5 років зросли більш ніж у три рази і зараз попит на її саджанці залишається найвищим серед інших ягідних культур. Саме тому пропозиція лохини щорічно зростає, а ціни відповідно знижуються», — повідомив експерт ягідного ринку України Олег Босий.

Зростання цін у середині серпня, на думку Олега Босого, пов'язане з сезонним чинником, а саме із завершенням реалізації лохини ранніх і середніх сортів, у той час, коли пропозиція пізньої лохини у господарствах України істотно менша.

«Українські фермери надають перевагу раннім і середнім сортам лохини, тому у першій половині сезону є можливість отримати більш високі ціни. З цієї причини у структурі виробничих площ на частку пізніх сортів у кращому випадку доводиться 25-30%», — зазначив експерт.

Виконано за допомогою Disqus