Лохина — одна з найбільш перспективних ягід для вирощування в Україні

14 березня 2017 1342 0
В Україні є перспектива вирощування лохини на експорт
ogorodsadovod.comВ Україні є перспектива вирощування лохини на експорт

Експерти компанії Pro-Consulting заявили, що з точки зору вирощування в Україні, лохина є однією з найперспективніших ягід, повідомляє ГолосUA.

«Внутрішній ринок цього продукту наповнений лише на 1/8 частину, а площа посадки займає 700–750 га. Вартість лохини у нашій країні досить висока. Крім того, спостерігається підвищений попит на цю ягоду у європейських споживачів. Іншими словами, стрімке зростання виробництва лохини з позиції експортних перспектив досить передбачуване», – розповіли в компанії.

Світове виробництво лохини в 600 тис. т буде можливим до кінця 2017 р., тоді ж як показник 2005 р. становив 180 тис. т.

«Можна зробити висновок, що у сучасних умовах в Україні є доцільним відкриття виробництва з вирощування лохини. Для цього буде потрібна земельна ділянка площею в 10 га», – наголосили експерти компанії.

У Pro-Consulting стверджують, обираючи місце розташування для підприємства, варто особливу уваги приділити фізико-хімічним властивостям грунту. Загальна вартість подібного проекту може скласти $500–550 тис. (без урахування покупки прав оренди землі). Із даної суми 49% прийдуться на закупку техніки, 33% – на закупку саджанців, 9,63% – на закупку системи крапельного зрошування, 8,37% – на інші витрати. Садивним матеріалом є укорінені живці, дворічні або трирічні саджанці. Трирічні саджанці більш прийнятні з технологічної та економічної точки зору. Врожайність лохини в загальному випадку складає 7,4 – 7,6 т/га, ціна реалізації – близько $3 за кг. З четвертого року після початку реалізації проекту об’єм урожаю лохини складе 165 тис. кг, що дозволить заробити $540 тис. Дисконтонований період окупності проекту становить 3,5–4 р.

Виконано за допомогою Disqus

+ 22° ... + 11°

Вітер

2.9м/с

Опади

10.9мм

Вологість

97%