Інвестиції в агросектор виросли у півтора рази

5 вересня 2016 76 0
Сприятлива для виробництва продукції сільського господарства триватиме до 2025 р.
promova.infoСприятлива для виробництва продукції сільського господарства триватиме до 2025 р.

Загальний обсяг капітальних інвестицій, освоєних у агропродовольчих секторах економіки за перше півріччя 2016 р., досяг рекордного за всю історію незалежної України темпу приросту — 58,6%, поінформував завідувач відділу інвестицій Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», Микола Кісіль, повідомляє «Агроперспектива».

За даними Державного комітету статистики України, загальний обсяг капіталовкладень у ці сектори економіки становить 24,1 млрд грн. Це на 8,9 млрд грн перевищило показник відповідного періоду минулого року.«При цьому 81,6% цього приросту вкладень було забезпечено у сільському господарстві, зазначив вчений. Тут обсяги інвестицій за січень-червень цього року порівняно з аналогічним періодом минулого року зросли на 73,8%.Приріст капітальних інвестицій у лісовому і рибному господарствах становив лише 0,8%, а у виробництві харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів — 18,4%», — сказано у повідомленні.

Це свідчить про наявність пріоритетів у розвитку виробництва різних видів агропродовольчої продукції, зауважив експерт.

«За оцінками науковців Інституту аграрної економіки, понад 96% інвестицій у І півріччі 2016 р. були спрямовані у сільське господарство. При цьому у харчовій промисловості всі капіталовкладення були здійснені за рахунок внутрішніх джерел фінансування, тоді як іноземні інвестиції дещо зменшилися», — йдеться у повідомленні.

Найважливіші чинники інвестиційної активності у сільському господарстві — високий рівень його привабливості, накопичення внутрішнього капіталу у період певної невизначеності інвестиційних пріоритетів у зв’язку з військовими подіями 2014–2015 р.р., деяке зниження рівня інвестиційних ризиків внаслідок заходів з протидії корупції та впливу тіньових структур тощо, зауважив Микола Кісіль.

За його словами, найбільш помітно це проявилось у Житомирській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Тернопільській, Харківській, Херсонській і Чернігівській областях.

«Дослідження вчених Інституту аграрної економіки свідчать, що у січні-червні 2016 р. виразно проявлялася пріоритетність вкладень капіталу у сільське господарство порівняно з харчовою промисловістю», — зазначається у повідомленні.

Зміна рівня пріоритетності інвестицій у різні види виробництва агропродовольчої продукції відбувається відповідно до циклу Саймона Кузнеця, пояснив експерт.

За його розрахунками, фаза, сприятлива для виробництва продукції сільського господарства, розпочалася в Україні з 2010 р. і триватиме до 2025 р. Потім наступить фаза пріоритетності інвестицій у харчову промисловість.

«Тому в наступні роки інвесторам доцільно оцінювати інвестиційні проекти у сільському господарстві та вкладати кошти в ті з них, що забезпечують прийнятний для них рівень окупності вкладень», — підсумував Микола Кісіль.

Виконано за допомогою Disqus