Марчук пояснив, чому зросла вартість виготовлення сільгосппродукції

6 вересня 2016 67 0
Витрати на виробництво сільськогосподарської продукції зросли
expres.uaВитрати на виробництво сільськогосподарської продукції зросли

За даними Державної служби статистики сукупні витрати на виробництво сільськогосподарської продукції за перше півріччя 2016 р., до відповідного періоду попереднього року, виросли на 12,4%. Зростання собівартості сільгосппродукції зумовлено сукупністю чинників, заявив у своєму блозі на «Ліга.net» заступник голови Аграрної партії України (АПУ) Денис Марчук.

«Розглянемо основні із них», — зазначив він.

По-перше, за його словами, посилення фіскального тиску.

«Часткове скасування спецрежиму ПДВ з 1 січня 2016 р. призвело до зростання собівартості виготовленої продукції», — сказав він.

Крім того, за його словами, у 2015 р. аграріям вже підвищили розмір фіксованого сільськогосподарського податку у 21 раз, одночасно збільшивши ставку і базу оподаткування – нормативну грошову оцінку 1 га сільгоспугідь.

По-друге, дешева гривня – дорога посівна кампанія.

«Ціни на посівний матеріал, добрива, імпортну техніку та запчастини прив’язані до курсу валют. Отже — і зросли слідом за ними. Тому весняна посівна кампанія і коштувала 90,1 млрд грн, що на 34% більше минулорічних показників», — повідомив Денис Марчук.

Також додає, що подорожчання могло бути ще більшим, але на руку аграріям зіграли помірні погодні умови та зниження оптових цін на дизпаливо на 11% та на бензин на 5%, у порівнянні з минулим роком.

По-третє, вітчизняні добрива по цінах вищих за експортні.

  • «Ціни на мінеральні добрива також прив’язані до курсу валют. Адже навіть добрива вітчизняного виробництва виготовляються з імпортного природнього газу. Тому незважаючи, що ціни на добрива у валюті перебувають сьогодні у найнижчій точці за останніх кілька років для українських споживачів вони все рівно є надто високими. Через девальвацію національної грошової одиниці, ціни на добрива у гривнях в липні цього року вдвічі вищі ніж у 2013 р.», — поінформував він.

За його словами, парадоксальна ситуація, але для українських сільгоспвиробників вартість вітчизняних добрив на 30% вища за їх експортні ціни. І це при тому, що у вартість добрив, які ідуть на експорт закладені витрати на логістику.

По-четверте, зростання заробітної плати на 20%.

«Станом на липень 2016 р. середня заробітна плата в сільському господарстві складає 4,4 тис. грн. Для порівняння: у липні 2015 року вона становила – 3,534 тис. грн. Тобто відбулося зростання середньої заробітної платні на 21%, що вдвічі перевищує рівень інфляції. І це не суха статистика Держстату. Зі слів сільгоспвиробників, саме вони несуть соціальну відповідальність за добробут мешканців сільських населених пунктів, функціонування ФАПів, ремонт шкіл та дитсадків», — додав Денис Марчук.

Kurkul.com у рамках проекту «Податковий АгроКонтроль» намагається зібрати об’єктивні дані та розповідає про реальний вклад аграріїв у держбюджет. Всі публікації проекту зібрані у спецтемі на нашому сайті.

Виконано за допомогою Disqus

+ 20° ... + 5°

Вітер

3.1м/с

Опади

0мм

Вологість

44%