В Україні зібрано 83% цукрових буряків

14 листопада 2016 63 0
Згідно з планами заводів усі буряки завершать копати та укладуть в кагати до 1 грудня
kurkul.comЗгідно з планами заводів усі буряки завершать копати та укладуть в кагати до 1 грудня

Цукрові буряки в масштабах країни зібрано на 242 тис. га, тобто на 83% площ. Накопано 11,5 млн т, з яких 8,63 млн т уже перероблено на цукор.

Про це повідомив аналітик сировинних ринків та сільського господарства НАЦУ «Укрцукор» Василь Долінський в коментарю для «Голосу України», пише прес-служба «Укрцукру».

Читати по темі: Буряки-чемпіони або як на Тернопільщині цукрові буряки на чемпіонаті змагались

Згідно з планами заводів усі буряки завершать копати та укладуть в кагати до 1 грудня. Житомирська, Київська, Рівненська, Чернігівська області вже майже закінчили це робити. Наразі на полях країни в кагатах зберігається 1,14 млн т цукрових буряків. Чому їх не вивозять?

«По-перше, деякі заводи переходять на європейську систему кагатування, коли буряки зберігаються на полях і згідно з графіком вивозяться звідти: спочатку сировину транспортують із проблемних ланів, що не мають асфальтного покриття, а по завершенні — з полів, розташованих біля доріг», — зазначив він.

За його словами, по-друге, система зберігання передбачає укривання кагатів геотекстилем, тому за умови правильного укладання буряків у кагати вони можуть лежати на полях аж до лютого. Мало того, ця технологія досконаліша і допомагає зменшити втрати цукру порівняно з радянською — коли всі буряки завозились на кагатне поле заводу».

«Найкраща температура для зберігання буряків — від нуля до шести градусів тепла. Тому заводи теж вимушені боротися із морозом та практикувати накриття кагатних полів, щоб зменшити втрати цукру. Проте підприємств, які успішно практикують накриття коренів на своїх кагатних полях, небагато, тоді як на заводах, приміром, північних областей Росії», — прокоментував експерт.

Виконано за допомогою Disqus