ВРХ годуватимуть кактусами?

25 липня 2015 29 0
ВРХ годуватимуть кактусами?
Sadoved.comВРХ годуватимуть кактусами?

Вирощування зернових в посушливих місцевостях є великою проблемою. Однак, ідеальним вирішенням проблеми може стати згодовування опунції в якості грубого корму для ВРХ, пише, «Аgronews».

Опунция («колюча груша») є різновидом кактуса, який широко поширений в напівпосушливих і посушливих регіонах Північної та Південної Америки, Африки, Азії, Південній Європі та Австралії. Це багатоцільова культура, цінне джерело води і грубий корм для худоби в посушливих районах.

Потенціал росту кактуса як корму для великої рогатої худоби

Кактус замінює 75% енергії зерна кукурудзи, а зростає в напівпосушливих умовах у 20 разів краще. Проект Федерального сільськогосподарського університету Пернамбуку розглядає важливість використання кактуса як корми для тварин у Бразилії. Виявилося, що потенційна продуктивність складає 20 мг СВ/га/рік. Кормова продуктивність може досягати 4,8 одиниці/га/рік. Це в 57,6 разів вище, ніж кормова продуктивність пасовища (12 одиниць/га/рік). При маловитратній системі легко можна досягти 5-6 мг СВ/га/рік. Бразильські дослідники також виявили, що кактус можна зберігати без зміни його хімічного складу і кормової цінності.

Введення кактуса в раціон ВРХ

Дослідження показують, що кактус може частково замінити злакові та знижує витрати на корми. Але важливо знати, що кактус не можна згодовувати як повноцінний корм (це може викликати діарею або втрату ваги). Його потрібно згодовувати в кормосуміші з сирим протеїном і клітковиною. Крім того, кактус багатий на розчинні вуглеводи, таким чином, не потрібно додавати патоку і варто обмежити кількість зерна в раціоні.

Виконано за допомогою Disqus

+ 24° ... + 13°

Вітер

3.8м/с

Опади

0мм

Вологість

57%