Органічне виробництво наближається до стандартів ЄС — Ситник

2 грудня 2016 48 0
Прийняття законопроекту намітить подальший шлях розвитку органічної галузі
habinfo.ruПрийняття законопроекту намітить подальший шлях розвитку органічної галузі

Проект закону №5448 від 24.11.2016 «Про основні засади та вимоги до органічного виробництва», розроблений в результаті спільної роботи органічного сектору України та Мінагропроду на чолі з Тарасом Кутовим, поліпшить захист прав виробників органічної продукції.

Про це в ексклюзивному коментарі Latifundist.com розповіла експерт з розвитку органічного ринку Академії роздрібної торгівлі Тетяна Ситник.

Експерт сподівається, що законопроект буде прийнятий в тому варіанті, який був запропонований учасниками органічного ринку.

«У законопроекті буде прописана робота сертифікаційних органів, визначено процедури маркування і позиціонування органічних продуктів. Споживач буде захищений від продукції псевдоорганічнх компаній. Але потрібен час, щоб запрацював цей механізм», — зазначила вона.

Міністр аграрної політики і продовольства України Тарас Кутовий пропонує в своїй стратегії «3 + 5» поступово розвивати органічне виробництво, щоб відповідати світовим тенденціям.

Керівник екологічної організації інформаційний центр «Зелене досьє» Катерина Шор розповіла, що законопроект намітить подальший шлях розвитку органічної галузі.

«У законопроекті більш чітко визначені обмеження використання термінів «еко»,«біо»,«органік». Запропоновано зміни до Кодексу про адміністративні порушення щодо відповідальності за неправомірне використання цих слів. Подальше залежить від виконання закону виробниками і контролю Держпродспоживслужби», — зазначила Катерина Шор.

Читати по темі: Олена Березовська: для органіки однаково важливі внутрішній і зовнішній ринки

Також керівник інформаційного центру «Зелене досьє» розповіла, що попит на українську органічну продукцію в Європі є. На найбільшій виставці органічних продуктів BIOFACH 2017 вже в четвертий раз буде національний павільйон, де свою продукцію представлять 17 вітчизняних компаній.

Раніше Тарас Кутовий повідомляв, що для України є три перспективних ринку збуту продукції: Європа, Азія і Африка.

«Все більший відсоток споживачів чує і починає розбиратися в органічній продукції, яка вирощується без використання синтетичної хімії в процесі вирощування та недозволених за регламентом добавок при переробці продукції. Покупці розуміють необхідність сертифікації органічної продукції», — підсумувала Тетяна Ситник.

Виконано за допомогою Disqus