Необхідно створити загальноукраїнську земельну асамблею — Гордійчук

22 грудня 2016 54 0
Андрій Гордійчук, засновник фундації «Аграрна наддержава»
kurkul.comАндрій Гордійчук, засновник фундації «Аграрна наддержава»

Усі гілки української влади, учасники агроринку та експерти мають об’єднатися і розробити прозору модель відкриття земельного ринку. З такою ініціативою на парламентських слуханнях на тему «Регулювання обігу земель сільськогосподарського призначення: пошук української моделі» виступив засновник фундації «Аграрна наддержава» Андрій Гордійчук, пише АgroРolit.com.

«За підтримки уряду і Президента потрібно створити загальнонаціональну земельну асамблею для прозорого обговорення і пошуку української моделі снування ринку сільськогосподарської землі», — підкреслив він.

На думку політика, наразі в країні робиться все, аби заговорити земельну проблему замість того, аби вирішувати виклики на її шляху.

Перший земельний виклик, за його словами, нерозуміння напрямку реформи.

«Прийнятий мораторій на заборону продажу сільськогосподарських земель ще на рік. Начебто, це непоганий режим «тиші». Сьогодні – це актуальне слово, аби на загально-національному рівні прозоро обговорити і знайти досконалу українську модель існування ринку землі у нашій державі, яка є однією з головних цінностей, що закріплено в Конституції. Але! Замість цього робляться провокації у вигляді закону №5535, під виглядом того, а як відреагують аграрії на нього? Чи будуть вони боротися за ті права, які у них є і відстоювати ту справу, якою займаються все життя?», — звернувся він до слухачів у парламентській залі.

Другий виклик – відсутність унормованого законодавства.

«Чи забезпечила держава реальні законодавчі засади, аби використати можливість придбати цю землю всім? Звичайно, що – ні», — констатує він.

Третій – трудова міграція.

«Відбувається друга хвиля міграції: близько 2 млн заробітчан виїжджають до сусідньої Польщі. Сьогодні не можливо знайти працівника на загальні роботи у селі», — пояснює Андрій Гордійчук.

Без вирішення цих проблем, на його думку, Україна, агросектор і селяни опиняться у пастці.

«Я рекомендую тим, хто є прихильником продажу землі (народним депутатам, можливо, й членам уряду) відвідати Аргентину, Бразилію і побачити до чого привела реформа, колись продиктована МВФом з приводу продажу землі. Побачити фермерів без землі. Побачити тих, хто без засобів обробітків землі. Запитайте, скільки коштує 1 га землі у Німеччині? Він пропорційний доходам на одну людину! Який дохід українця? Така буде і ціна землі», — підсумував він.

Виконано за допомогою Disqus