Україна має великий потенціал експорту якісного посівного матеріалу — Інститут аграрної економіки

9 березня 2017 115 0
Об'єм експорту насіння кукурудзи становить 91,8%
Kurkul.comОб'єм експорту насіння кукурудзи становить 91,8%

Експорт насіння зернових культур з України у 2016 році становив $17,2 млн.

Цей результат є на 50% більшим за показники 2015 р. ($11,5 млн), зазначив завідувач відділу ринку матеріально-технічних ресурсів Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», д.е.н. Олександр Захарчук.

Основні країни-споживачі українського насіння — це країни СНД (Азербайджан, Білорусь, Молдова, Грузія) та країни ЄС (Австрія, Литва, Румунія. Також Україна експортує насіння зернових до Туреччини, Індії та Південно-Африканської Республіки).

Переважно експортується насіння кукурудзи. Обсяги поставок насіння кукурудзи на ринки світу у 2016 р. становили $15,8 млн, а у відсотковому відношення експорт насіння кукурудзи склав 91,8%.

Основний виробник насіння в Україні — Національна академія аграрних наук України, Національна академія наук України та їх науково-дослідні установи, учбові господарства вищих навчальних сільськогосподарських закладів, а також інші — приватні — селекційні компанії.

За останні п’ять років в Україні простежується тенденція до скочення кількості виробників насіння та садивного матеріалу. Якщо у 2012 р. було 1400 виробників насіння і садивного матеріалу, то у 2016 р. їх кількість становить 480.

На думку Олександра Захарчука, у перспективі Україна може збільшити експорт насіння у десятки разів. Можливості збільшення потужностей виробництва зростають з кожним роком. Великі іноземні та українські мають можливості та бажання залучити власні та іноземні інвестиції. Це дозволить вивести Україну на передові позиції з реалізації насіння пшениці, ячменю, вівса, жита та кукурудзи, а також деяких олійних — соняшнику, сої, гірчиці та ріпаку.

Виконано за допомогою Disqus