Стратегія НААН дозволить залучити до $2 млрд в зрошення

110
0
Планується залучити $1,5 — 2 млрд інвестицій, що  дасть змогу відновити полив на площі понад 0,5 млн га
cre8tivez.orgПланується залучити $1,5 — 2 млрд інвестицій, що дасть змогу відновити полив на площі понад 0,5 млн га

Національна академія аграрних наук України завершує розробку стратегії відновлення та розвитку систем зрошення в Україні. Про це повідомив академік та президент НААН Ярослав Гадзало під час засідання загальних зборів Академії.

«Стратегія передбачає формування та реалізацію інвестиційних проектів на основі залучення коштів Світового банку та інших фінансових інституцій, обґрунтовано можливість підвищення водозабезпеченості південних регіонів України за рахунок залучення водних ресурсів річки Дунай та визначено додаткову потребу води для с/г водопостачання та зрошення в Одеській і Миколаївській областях, а також розроблено нові конструкції споруд для очищення підземних і поверхневих вод з використанням нових фільтруючих матеріалів та біологічних методів очистки, водозберігаючі та ґрунтозахисні режими зрошення сільськогосподарських культур, що дозволяють зекономити до 35% поливної води», — повідомив він.

За словами президента НААН, розроблені заходи залучать значні інвестиції в системи зрошення.

«Завдяки цим розробкам планується залучити $1,5 — 2 млрд інвестицій, що дасть змогу відновити полив на площі понад 0,5 млн га, підвищити врожайність сільськогосподарських культур, створити нові робочі місця, збільшити виробництво сільгосппродукції на 8 — 10 млн т щороку», — заявив Ярослав Гадзало.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші фермерські новини України на нашій сторінці в Facebook, на каналі Telegram, а також підписуйтесь на Куркульський вісник.

Выполнено с помощью Disqus