Стан посівів часнику непокоїть фахівців

28 квітня 2017 287 0
Перезимував часник добре, проте стан посівів не задовольняє фахівців
depositphotos.comПерезимував часник добре, проте стан посівів не задовольняє фахівців

Перезимував часник добре, а от на даний час стан посівів викликає занепокоєння. Рослини розвиваються повільно, листки, особливо нижні, жовкнуть, йдеться наSuperAgronom.com.

За останні три тижні, відмічає спеціаліст компанії «Агроаналіз», стан рослин значно погіршився. Головною причиною він називає не враження хворобами, а вплив мінливої весняної погоди. Стрес, спричинений «зимою у квітні», призвів до порушення розвитку культури.

«Наочне підтвердження наших припущень ми отримали в одному з господарств Харківської області. Тут овочівники частину грядок накрили агроволокном. Під ним часник зелений та активно росте, тоді як поруч невкриті рослини мають пожовкле листя і помітно відстають у розвитку», — повідомляє експерт.

Просто чекати та нічого не робити спеціаліст не радить. Адже такі стреси призводять до порушень засвоєння елементів з ґрунту, створюють сприятливі умови для розвитку хвороб. Уже у цьому сезоні до лабораторії привозять зразки, уражені альтернарією, фузаріумом, стемфіліумом. Подекуди до стресу від погоди додається ураження посівів нематодами. Тому краще завчасно провести аналіз посівів та вжити заходів для їхнього оздоровлення.

Виконано за допомогою Disqus