Реклама

Одеські аграрії завдяки технології Strip-till хочуть отримати 70 ц/га ріпаку

3 травня 2017 312 0
Така технологія дала чудовий результат: потужні рослини та хороша вологість грунту
kurkul.comТака технологія дала чудовий результат: потужні рослини та хороша вологість грунту

Агроном з Одеської області Юрій Яловчук прогнозує урожай ріпаку на рівні 70 ц/га. Минулого року в його господарстві «Колос» при посіві за технологією Strip-till отримали по 63 ц/га ріпаку, ідеться в матеріалі «АгроЕкспедиція. День 5. Колос» від Kurkul.com.

У рамках АгроЕкспедиції Посівна 2017 наші журналісти побували на полях господарства, де збирають по 100 ц/га ячменю, 86 ц/га пшениці, 44 ц/га соняшнику, 46-48 ц/га гороху.

За словами Юрія Яловчука, такі урожаї забезпечують правильний підбір техніки та оптимальні строки посіву.

Вперше пневматичну сівалку Mzuri Pro-Til 4Т Юрій Яловчук побачив на виставці в Польщі і тоді виступив з гострою критикою новинки. У агронома викликали сумнів надійність конструкції та рекомендації виробника стосовно технології посіву.

Вже після виставки вдома фермер уважно дослідив сівалку, ще раз приїздив до Польщі щоб побачити сівалку в роботі. А через рік сам став власником.

«Це зовсім інший посів ― без обробки. Зайшов, солому розкидав, ріпак посіяв і все. Пшениця так само. Взагалі нічого не робиш. Водночас і добриво вносиш, і розпушуєш… Ну все сівалка робить ― система strip-till. Вона робить глибоке розпушування на 25 см, вносить добрива, коткує, сіє і знову коткує. Рослина почала розвиватися, коренева система пішла, а тут вже і добрива є, і все», ― описує переваги сівалки Юрій Яловчук.

Сівалка призначена для роботи з більшістю культур, оснащується розташованими в два ряди 11 глибокорозпушувачами, за якими встановлено пневматичні колеса-грунтоущільнювачі, висівні секції та колеса-прикочувачі. Висівний бункер має об'єм 3,4 тис. л для насіння та добрив (об`єм ділиться в пропорції 60:40). Технологія прямого посіву дозволяє значно економити паливо. На посіві ріпаку з міжряддями 33 см та одночасним внесенням добрив в господарстві витрачають 13-14 л дизельного палива на 1 га.

«Навіть при цій всій біді ми однаково отримаємо тут в два рази вищий урожай, ніж там. А навіть на тонну якщо зібрати більше, то це 10 тис. грн з га. А взяти 200 га ― то вже 2 млн грн. От сівалка себе і окупила», ― ділиться досвідом аграрій.

Виконано за допомогою Disqus