Житнє борошно в Україні перетворюється на нішевий продукт — думка

5 травня 2017 176 0
Україна імпортує житнє борошно з Білорусі
Kurkul.comУкраїна імпортує житнє борошно з Білорусі

В Україні поступово зменшуються обсяги житнього виробництва і є імовірність, що незабаром житнє борошно стане нішевим продуктом. Про це розповів голова асоціації «Борошномели України» Родіон Рибчинський, пише «Пропозиція».

Попит на нішеве борошно як всередині держави, так і за її межами є, проте він не настільки глобальний, бо немає сформованої культури споживання. Безперечно, нішеве борошно має вищу, ніж усталена, ціну.

За підсумками 2015 р. частка пшеничного та пшенично-житнього борошна складала 92,8%, при цьому 6,5% — це суто житнє борошно, решта — інші види борошна, зокрема, кукурудзяне, рисове, вівсяне, ячмінне, гречане тощо.

Обсяги виробництва жита всередині України знижуються, відтак хлібопекарі вимушені імпортувати житнє борошно з Білорусі.

«У 2015/16 МР завезли 20,6 тис. т, а в 2016/17 МР включно із березнем уже 20,8 тис. т. Імпорт зростає, адже пропозицій на внутрішньому ринку по цій культурі замало. Причина — сільгосптоваровиробнику невигідно виробляти жито через низьку урожайність, тому обсяги виробництва культури в Україні знижуються. Де-факто, жито стало нішевою культурою, і незабаром може стати нею де-юре. Обсяги житнього виробництва незабаром дорівнюватимуть іншим видам нішевого борошна», — зазначає Родіон Рибчинський.

На сьогоднішній день близько мільйона зерна на рік переробляє ДПЗКУ. Проте найбільше компаній зосереджено у приватних руках і вони виробляють 4/5 українського борошна. Лише невелика кількість із них завантажені на 80% потужностей, решта працює з 50-60% завантаженням.

Попри це за останні декілька сезонів В Україні введено в дію декілька нових млинів у Харківській і Миколаївській областях. Багато млинів модернізують, вводять додаткові лінії.

«Як правило, встановлюють турецьке та турецько-швейцарське обладнання. Кілька років тому було модернізовано комбінат на Вінничині, де встановили винятково українське обладнання. На жаль, модернізація і побудова об’єктів відбувається не дуже активно –— все залежить від інвестицій», — додає експерт.

Виконано за допомогою Disqus