Пташиний грип поставив «клеймо» на репутації українських птахівників

6 травня 2017 884 0
Епідемії пташиного грипу в Україні немає
Kurkul.comЕпідемії пташиного грипу в Україні немає

Українським аграріям важко виходити зі своєю продукцією на нові ринки, адже поки що ми не отримали статус благополучної та вільної від пташиного грипу країни. Про це розповів Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа, повідомляє прес-служба Держпродспоживслужби.

Але і говорити про «епідемію» пташиного грипу в Україні не можна, адже було всього дев’ять випадків захворювання у чотирьох областях, а останні два місяці захворювання не фіксується, стверджує Володимир Лапа.

«З точки зору тих випадків, що були, можна стверджувати, що вони подолані — якби був ризик, то вірус би поширювався. Однак ризик повторного занесення вірусу на територію України існує, бо міграційні шляхи птахів восени і навесні пролягають через нашу країну. Тільки в ЄС за цей рік було зафіксовано 159 випадків», — зазначає голова Держпродспоживслужби.

Також він додав, що у зв’язку з виявленням на території України пташиного грипу птиці деякі країни запровадили певні обмеження на постачання продукції птахівництва на свої ринки. За цей час Держпродспоживслужба провела велику роботу з компетентними органами цих держав щодо відновлення експорту цієї продукції. У результаті успішних переговорів країни-члени Європейського Союзу переглянули свої рішення щодо постачання української курятини на свій ринок і застосували до нашої держави принцип регіоналізації.

На переконання Володимира Лапи, ведуться роботи і з іншими країнами, які уже впродовж найближчого часу можуть відновити імпорт української продукції птахівництва.

«Більшість країн обмеження вже зняли, або обмеження залишаються лише щодо території тих областей, які залишилися формально не оздоровленими. Є деякі країни, які чекають на оздоровлення всієї території України, наприклад, Ірак. Але в цілому з більшістю наших торговельних партнерів ми це питання відпрацювали. Поки ми не відновимо статус благополучної країни з пташиного грипу, нам важко виходити з цією продукцією на нові ринки. Але процес відновлюється. Зокрема, в травні плануємо візит нашої делегації до декількох африканських країн», — зазначив Володимир Лапа.

Виконано за допомогою Disqus