На Закарпатті примерзли полуниця й кабачки

11 травня 2017 282 0
На Закапарпатті травневі приморозки пошкодили полуницю і кабачки у відкритому грунті, з яких зняли агроволокно
kurkul.comНа Закапарпатті травневі приморозки пошкодили полуницю і кабачки у відкритому грунті, з яких зняли агроволокно

Фермери Закарпаття говорять, що травневі приморозки пошкодили полуницю і кабачки у відкритому грунті, з яких зняли агроволокно, пишуть «Вести».

Експерти агроринку кажуть, що цієї весни від холодів встигли постраждати як грунтові культури, так і плодові дерева.

«Друга хвиля похолодання, яка спостерігається зараз, зачепила західні регіони. Прогнозувати якісь неврожаї поки рано — температура була на межі критичної, і ситуація може бути різна навіть у межах одного регіону. Якщо говорити про попереднє похолодання в другій половині квітня, то на півдні сніг поламав фруктові дерева. Я спілкувалася з цими господарствами в кінці минулого тижня, мені сказали, що потрібно ще хоча б п'ять днів, щоб зрозуміти, яка картина буде з урожаєм», — говорить експерт інформаційно-аналітичного центру «Інфо-Шувар» Тетяна Гетьман.

Складна ситуація склалася також там, де негода (морози зі снігом) вже кілька разів завдавали ударів по сходам картоплі, буряків, бобових, кукурудзи, а також квітучим фруктовим деревам і ягодам. А всі травневі свята регіон заливало дощами.

«Минулої ночі знову вдарили морози. Добре хоч у ЗМІ попередили про приморозки, так ми на полях зелені паростки картоплі землею назад присипали, щоб не замерзли. А сусіди вчора весь город закидали бур'янами, які раніше пропололи. Але не сильно це все допомогло. Врожаю картоплі не буде — вже ясно. Так і з фруктами буде біда», — розповіла мешканка Івано-Франківської області Дарина Ковальків.

Виконано за допомогою Disqus