Прокуратура Чернігівщини хоче відібрати у фермера 350 га

25 травня 2017 234 0
РДА передала фермеру 350 га без укладення відповідних договорів
Kurkul.comРДА передала фермеру 350 га без укладення відповідних договорів

Прокуратура області вжила заходів щодо повернення державі 350 га землі вартістю понад 3 млн грн, повідомляє прес-служба прокурати Чернігівської області.

Ніжинською місцевою прокуратурою систематично вживаються заходи, спрямовані на усунення порушень земельного законодавства та припинення незаконного використання земель.

Встановлено, що Ніжинською районною державною адміністрацією у 2012 році 350 га землі передано в оренду фізичній особі для ведення фермерського господарства. Водночас при укладенні відповідних договорів не проведено та не затверджено нормативно-грошову оцінку цих ділянок.

Вказану обставину законодавством визначено як істотну умову угоди, оскільки розмір орендної плати визначається у відсотковому відношенні саме від її нормативної грошової оцінки (вартості) земельної ділянки.

Як наслідок, через неправильно визначений розмір орендної плати бюджет територіальної громади недоотримує значні суми коштів.

З метою усунення виявлених порушень місцева прокуратура звернулася до суду з позовами про визнання недійсними договорів оренди та суборенди земельних ділянок площею майже 350 га та вартістю понад 3 млн грн.

Виконано за допомогою Disqus