Вирощування ромашки в Україні може стати прибутковим бізнесом

3 червня 2017 8178 0
Ромашка на полі
kurkul.comРомашка на полі

Вирощування ромашки лікарської може стати прибутковою справою для українських аграріїв — із 1 га можна отримати близько 25 тис. грн, пише Superagronom.com.

Навіть у порівнянні із пшеницею ромашка лікарська вимагає значно менше затрат, а віддача може виявитись навіть вищою.

Урожайність ромашки невелика — до 10 ц/га сухих суцвіть, але ціна за кілограм становить від 25 грн і вище, залежно від якості й кількості. Фасована ж ромашка коштуватиме в кілька разів дорожче. Загалом економіка вирощування є дуже привабливою, та й особливих пролем зі збутом і зберіганням продукції зараз немає — сировину з України охоче купують за кордоном.

За словами аграрія з Хмельниччини Анатолія Погребняка, ромашка справді є дуже вигідною культурою, адже урожай можна збирати 3-5 разів за сезон і на одному місці вона може рости 2-3 роки.

«У нас тут багато хто вирощує ромашку, навіть з площею у 30-50 соток вже вигідно починати, а сіють і по кілька гектарів. Ромашку вирощують для ліків, тому не дають жодних добрив або пестицидів. Головне — щоб бур'янів на полі не було і щоб було чим збирати. А тут уже кожен сам викручується як може: хто на комбайн купує спеціальну очісуючу жатку, а хтось і на мотоцикл «ІЖ» замість коляски ставить саморобну приспособу», — розповідає аграрій із Хмельниччини.

Для медицини використовують лише суцвіття з невеликим шматочком стебла, але наприкінці цвітіння можна скосити й повністю — траву використовують у ветеринарії.

Виконано за допомогою Disqus