Реклама

Бразилія. Фермер активно впроваджує «інтернет корів» для контролю за ВРХ

11 червня 2017 103 0
Іграшкова корова
pixabay.comІграшкова корова

Бразильський стартап BovControl з Сан-Паулу представляє собою так званий «інтернет корів» — програма, яка об'єднує різні технології моніторингу за станом корів і дозволяє, таким чином, максимізувати виробництво молока і м'яса, пише AgriGeek.

Стартап BovControl вже п'ять років перебуває на ринку агротехнологій і намагається об'єднати всі існуючі технології, які дозволяють контролювати місцезнаходження, стан здоров'я, вага і поведінку корів в одному додатку.

Засновник стартапа Данило Ліао, називають свою розробку «інтернет корів» за аналогією з IoT (англ. Internet of Things, IoT, інтернет речей).

Щоб використовувати BovControl, фермери спочатку вводять базові дані корови в додаток, включаючи дату народження, ліки, щеплення і вагу. Додаток працює онлайн або в автономному режимі — це значить, що інформація зберігається до тих пір, поки мережа не стане дорступною. При цьому дані можна також зберігати і на хмарному диску.

Аграрії можуть використовувати будь-яку технологію для складання даних про корів — від звичайної бирки на вухо до смарта-нашийника з Bluetooth, який може збирати дані про температуру і місцезнаходження тварини. У кінцевому підсумку додаток бере на себе збір і систематизацію даних про стан корів із різних джерел і «прогнозує майбутнє корів».

Якщо фермер зазначає, що корова вагітна, то програма може передбачити дату народження малюка і відправляє push-сповіщення про наближення пологів. До того ж, додаток зауважує, що окрема корова виробляє менше молока, ніж повинна. Система сповіщає фермера про таку корову і може рекомендувати провести діагностику стану здоров'я.

Таким чином, чим більше у фермера різних технологій для моніторингу за тваринами, тим ефективнішим є використання програми. Наприклад, якщо у фермера є ваги з Bluetooth, то програма може синхронізуватися з пристроєм і повідомляти, коли тварина досить велика, щоб відправити його на забій.

За словами винахідника Данила Ліао, BovControl використовується на тисячах ферм по всьому світу, але найбільшим ринком є саме Бразилія, адже корів там більше, ніж людей. Також додаток дуже популярний у США і країнах Латинської Америки.

Якщо говорити про ефективність, то на прикладі фермера з Ріо-Гранде, який містить 830 корів, додаток обійдеться в 15 центів за одну корову в місяць. Це при тому, що у нього немає великої кількості сучасних систем моніторингу. Він в основному використовує додаток для збору даних про щеплення, аналіз стан здоров'я тварини і для прогнозу дата народження теляти.

BovControl в основному орієнтується на малі і середні підприємства, так як великі дуже часто мають власну систему моніторингу за тваринами. За словами Ліао, база користувачів BovControl щотижня зростає на 3-5%. У зв'язку з цим компанія часто стикається з браком кваліфікованих бразильських кадрів. Зараз стартапу допомагає група випускників з MIT і Гарвард.

Виконано за допомогою Disqus