Реклама

На цукровому заводі Волині вироблятимуть біогаз

9 червня 2017 456 0
ВАТ «Гнідавський цукровий завод»
ukrsugar.comВАТ «Гнідавський цукровий завод»

Під час виробничої наради на на базі Гнідавського цукрового заводу був підписаний договір з ПрАТ «Українська технологічна компанія» про початок робіт з модернізації та встановлення біогазового комплексу, який зможе переробляти всі залишки мелясної барди на біогаз, тим самим повністю розвантаживши фільтраційні поля Гнідавського цукрового заводу, повідомляє uprom.info.

В Україні необхідно терміново запроваджувати державну програму з виробництва біогазу, що дозволить суттєво знизити залежність від поставок палива з Росії.

Україна є одним з найбільших у світі виробників цукру. При цьому відходи цукрового виробництва у вигляді бурячиння та жому ― це сировина для виготовлення екологічно чистого, дуже вигідного з точки зору собівартості, альтернативного палива, яке поступово здатне прийти на заміну російському природному газу. Мова йде про біогаз, який можливо виробляти прямо на цукрових заводах. Тобто, для виготовлення цього виду палива не потрібно створювати окрему інфраструктуру.

Голова спостережної ради ВАТ «Гнідавський цукровий завод» Ярослав Галькевич наголосив, що будівництво такого комплексу допоможе не тільки ліквідувати проблему з відходами біоетанолового заводу, але й цукрового заводу, а також зможе виробляти альтернативний вид енергії ― біогаз.

Біогазовий комплекс запрацює на повну потужність вже у листопаді цього року. Свої підписи під угодою поставили голова спостережної ради ВАТ «Гнідавський цукровий завод» Ярослав Галькевич з однієї сторони, а також голова спостережної ради ПрАТ «Українська технологічна компанія» Євген Лукашевич з іншої.

До речі, співробітництво в розвитку та вдосконаленням сучасних технологій між Гнідавським цукровом заводом та з ПрАТ «Українська технологічна компанія» розпочалося ще в 2013 р. і вже зараз виходить на «фінішну пряму».

Як відомо, в Європейському Союзі виробництво біогазу розвивається дуже швидкими темпами. Так, у Чехії частка біогазу складає 22% від усього загального споживання палива.

Виконано за допомогою Disqus

Реклама