Податківці арештували пшеницю й кукурудзу на 77,3 млн грн

9 червня 2017 318 0
Іграшкові статуетки податківця і платника податків
pixabay.comІграшкові статуетки податківця і платника податків

Співробітники податкової міліції ГУ ДФС у м. Києві розкрили схему незаконного експорту сільськогосподарських товарів. В даний час заарештовано партію пшениці та кукурудзи, вартістю 77,3 млн грн, повідомили на офіційному сайті ДФС України.

У рамках проведення спецоперації операції та розслідування кримінального провадження за ч.5 ст.27, ч.2 ст.205, ч.3 ст.212 КК України було встановлено, що товар, який планували експортувати, закуповували на території України за готівку без відображення даних операцій в податковому та бухгалтерському обліку. Надалі брокерські компанії з використанням реквізитів фіктивних підприємств здійснювали митне оформлення даних товарів в режимі «експорт». Нині вже встановлено низку таких фіктивних підприємств.

Реквізити одного підприємства використовували в зазначених операціях не більше одного-двох місяців, податкову звітність до податкової інспекції не подавали або подавали з нульовими показниками, а валютні кошти від компаній нерезидентів на рахунки компаній не перераховувалися. Дії зловмисників завдали державному бюджету збитків у вигляді несплачених податків на суму понад 31,3 млн грн.

У результаті оглядів, проведених раніше в Одесі, було накладено арешт на понад 5 тис. т пшениці і майже 4 тис. т кукурудзи, вартістю 36 млн грн.

В ході подальших слідчих дій на території зернового терміналу, який знаходиться в Миколаївській області, також було проведено огляд, за результатами якого виявлено та накладено арешт на 8,8 тис. т кукурудзи врожаю 2016 р. вартістю близько 41,3 млн грн.

Наразі на всю зазначену сільгосппродукцію, загальною вагою 17,8 тис. т і вартістю 77,3 млн грн, накладено арешт.

Тривають слідчі дії.

Виконано за допомогою Disqus