Через землю конфліктують біодинамічний кооператив та виробники органіки

19 червня 2017 110 0
Чоловік у полі
kurkul.comЧоловік у полі

У Городнянському районі Чернігівської області через гектар землі виник конфлікт між біодинамічним кооперативом та компанією-виробником органіки «ЕтноПродукт».

Читайте за темою Земельні війни: біодинамічний кооператив проти органічного «ЕтноПродукту»

За словами голови наглядової ради ГК «ЕтноПродукт» Олега Жуковського, на «конфліктному» полі площею 21 га компанія орендує 10 га.

Але як повідомив директор біодинамічного кооперативу Роман Макухін, 15 червня трактор, що належить «ЕтноПродукту», зорав гектар землі, на отримання якої члени об’єднання подали заяви до Державного земельного кадастру (ДЗК).

«Через те, що ми поруч робимо біодинамічний проект, залучаємо населення та платимо йому зарплатню, це дня нього фактор конкуренції. Хоча це не його сфера, але вирішив, що нам потрібно нашкодити і шкодить таким чином, що захоплює землі, які ми б могли використовувати у власних цілях», — коментує Роман Макухін.

Проблема виникла саме через те, що господарства використовують різні підходи до виробництва своєї продукції. Для біодинаміків важливо, щоб земля тривалий час не оброблялася й там залишалася природна мікориза.

Але в «ЕтноПродукті» не виключають того, що їхня техніка помилково «зачепила» чиюсь ділянку, і впевнені, що трактор підприємства ніколи б не заїхав на чужу оброблену та розорану землю.

«Я не кажу трактористу куди їхати. Я знаю, що є банк землі і він повинен оброблятися. Орендна плата за цю землю виплачується, а землі не обробляються. Звичайно ми поставили задачу перед працівниками розорати їх. Але ми завжди раді віддати інший гектар зі свого поля кооперативу», — розповідає керівник ГК «ЕтноПродукт» Олег Жуковський.

Виконано за допомогою Disqus