Реклама

Мінагрополітики прогнозує зменшення врожаю зернових

26 червня 2017 132 0
Колоски пшениці
Kurkul.comКолоски пшениці

Цього року склалися екстремальні погодні умови. Детальну увагу начальник відділу агрометеорології Українського гідрометеорологічного центру Тетяна Адаменко приділила обмеженій кількості опадів, які спостерігалися у квітні-червні 2017 р. та їх впливу на стан посівів зернової групи. Про це вона повідомила під час засідання робочої групи з питань функціонування ринку зерна під головуванням заступника Міністра Олени Ковальової, йдеться на сайті Мінагрополітики.

«Таких екстремальних умов щодо забезпеченості ґрунтів вологою не спостерігалося на території України вже протягом 40 років. Характерною рисою цьогорічних умов є нестача вологи у ґрунті для нормальної вегетації рослин у центральних та частині північних областей. З огляду на це, міністерство із засторогою ставиться до прогнозних показників майбутнього врожаю зернових культур, такі прогнози можна буде зробити тільки після збирання 15-20% ярих зернових», — зауважила Олена Ковальова.

Незважаючи на можливе скорочення обсягів виробництва, представники зернового сектору очікують високої якості пшениці в цьому сезоні.

«Агрокліматичні умови цього сезону в цілому сприяють якісному поліпшенню урожаю пшениці. Очікуємо, що частка продовольчої пшениці може скласти близько 70% від загального валу», — відмітив президент Української зернової асоціації Микола Горбачов.

Виконано за допомогою Disqus