Аграрії буферної зони АТО отримають систему зрошення від ФАО

2 липня 2017 348 0
Крапля води
pixabay.comКрапля води

П'ятдесят дрібних фермерських господарств, розташованих уздовж буферної зони Донецької та Луганської областей України, отримують системи крапельного зрошення від Продовольчої та сільськогосподарської організації Об'єднаних Націй (ФАО). Цей пілотний проект проводиться в рамках програми ФАО з реагування у надзвичайних ситуаціях, загальний бюджет якої становить $2,3 млн, ідеться в прес-релізі організації.

Поставки відбуватимуться у с. Кодема та Кримське Донецької та Луганської областей відповідно. Села розташовані в межах 8 кілометрів від лінії розмежування.

Кожне фермерське господарство отримає повністю укомплектовану систему крапельного зрошення для ведення садівництва, що складається з ємкості для води, розподільних ліній, системи збору дощової води та УФ-стійких запчастин.

«Використання сучасних систем зрошування є пріоритетним питанням у сільськогосподарській політиці України, тож ФАО повністю підтримує цю національну стратегію. Наш проект сприяє впровадженню ефективних іригаційних технологій для дрібного землеробства в східній частині України», — зазначив координатор програми з реагування у надзвичайних ситуаціях в Україні Фаррух Тоіров.

Фахівці ФАО визначили необхідний розмір та інші специфікації щодо труб, розпилювачів та інших елементів для забезпечення оптимальних результатів кожного фермерського господарства, розташованого у сільській місцевості.

Кожна система крапельного зрошення виготовляється індивідуально, але є універсальною для вирощування різних культур. Кількість води, що подається до кореневої системи рослини, контролюється з високою точністю, досягаючи максимального ефекту та зменшуючи відходи.

«Вказане обладнання не потребує витрат на монтажні роботи, заощаджує енергоресурси, та зменшує необхідність у добривах та гербіцидах. Я впевнений, що ці інвестиції допоможуть нашим отримувачам вирощувати високорентабельні культури», — додав Фаррух Тоіров.

Виконано за допомогою Disqus