Надої молока в Запорізькій області зросли

2 липня 2017 111 0
Вим'я корови
pixabay.comВим'я корови

За січень-травень 2017 р. виробництво молока в Запорізькій області збільшилося до попереднього року в сільськогосподарських підприємствах на 7,7%, у господарствах населення — на 0,5%. Зросло виробництво молока у сільгосппідприємствах восьми районів і становить 15,4 тис. т, що на 1,1 тис. т більше минулорічного показника. Так, суттєво збільшено виробництво молока в Кам`янсько-Дніпровському, Великобілозерському, Більмацькому, Оріхівському, Запорізькому та Чернігівському районах, пише «Урядовий кур’єр».

Про це прозвітував директор департаменту агропромислового розвитку Запорізької ОДА Вадим Фіоктістов.

Найвища добова продуктивність дійної череди корів у ПАТ «Племзавод «Степний» Кам`янсько-Дніпровського району — 33 кг молока на одну корову, ТОВ «Татекс СПФ» Оріхівського району — 27 кг, ТОВ «Агрофірма «Нива» Запорізького району — 25 кг та ТОВ «Агрофірма «40 років Жовтня» Більмацького району — 23 кг.

У всіх категоріях господарств чисельність поголів’я великої рогатої худоби становить 135,8 тис. голів і зросла на 6,8% до минулого року. Поголів’я свиней становить 254,8 тис. голів, птиці — 5,5 млн, овець — 77,6 тис.

За словами Вадима Фіоктістова, перспективи подальшого розвитку галузі тваринництва тісно пов’язані з реалізацією інвестиційних проектів.

Зокрема йдеться про реконструкцію та будівництво тваринницьких приміщень, закупівлю нового обладнання та устаткування, продуктивного поголів’я сільськогосподарських тварин і птиці.

Це дасть змогу наростити поголів’я худоби і птиці, підвищити їхню продуктивність, а відтак і збільшити виробництво тваринницької продукції кращої якості. Стабілізація та подальший розвиток галузі тваринництва — це можливість створення нових робочих місць, поліпшення благополуччя та підняття життєвого рівня сільського населення області.

Нагадаємо, що для стимулювання нарощування поголів’я великої рогатої худоби, зокрема маточного поголів’я корів, збільшення виробництва молока та м’яса, у Запорізькій області діє «Програма розвитку галузі молочного скотарства в сільгосппідприємствах Запорізької області на 2014-2018 роки». Програма розрахована на п’ять років із щорічним наданням коштів із загального фонду обласного бюджету в розмірі 1 млн грн із розрахунку 5 тис. грн за кожну прирощену голову дійного стада корів.

Виконано за допомогою Disqus