Лише в Україні зростає виробництво ріпака

18 липня 2017 217 0
Ріпак
pixabay.comРіпак

Попри скорочення або стабільності виробництва ріпака у світі в 2017/18 МР порівняно з минулим роком Україна є єдиною країною, в якій очікується істотне зростання виробництва олійних, пише Latifundist.com.

Перш за все, це обумовлено зростанням посівних площ ріпака на 35% в порівнянні з попереднім сезоном, а також більш низькими втратами при перезимівлі.

«Ось уже третій сезон поспіль світовий баланс ріпака характеризується високою напруженістю, дозволяючи виробникам олійних розраховувати на високий рівень цін і, відповідно, гарний прибуток», — ідеться в повідомленні.

З іншого боку, врожайність олійних цьогоріч очікується нижче торішнього рівня через несприятливий вплив посухи, яка є на полях.

На середину липня 2017 р. згідно з даними Мінагрополітики, середня врожайність ріпаку в Україні становила 2,23 т/га в порівнянні з 2,52 т/га на аналогічну дату минулого року.

Виходячи з цих даних, оцінка експертів врожаю олійних у цьому році становить 1,96 млн т (+780 тис. т по відношенню до рівня 2016/17 МР).

Виконано за допомогою Disqus