Мрія передає землі фермерського господарства учасникам АТО (ОНОВЛЕНО)

25 липня 2017 899 0
Рейдери та власники ТОВ «Агророманівка»
Kurkul.comРейдери та власники ТОВ «Агророманівка»

За словами директора ТОВ «Агророманівка» Михайла Качмара, кілька днів тому прийшли учасники АТО з договором від «Мрії» і сказали, що компанія передала їм 183 га урожаю. Хоча, згідно з законом, урожай належить ТОВ «Агророманівка» та компанії «Авангард», яка допомагала засівати поля.

Про це повідомляє сайт te.20minut.ua.

«Я реєстрував усі договори згідно з законом. І згідно з законом той урожай мій. А про АТОвців я і сам дбаю. У нашому селі шестеро учасників АТО. Їхнім сім’ям я допомагаю», ― повідомив власник ТОВ «Агророманівка».

За словами юриста ТОВ «Агророманівка» Володимира Макуха, Михайло Качмар у 2015 р. уклав договори з людьми на оренду землі та разом з «Авангардом» засіяли поле ріпаком. Жодним чином «Мрія» задіяна не була.

Восени Михайло Качмар отримав рішення з суду, про скасування ним цих договорів.

«Хоча його не викликали, ми подали апеляцію, тоді судді прийняли рішення на користь «Мрії». На підставі цього в грудні «Мрія» скасовує наші договори оренди і реєструє старі «мріївські». Більшість з них були дійсні до лютого-березня 2017 р. Представники агрохолдингу хотіли підписати нові договори з людьми, але всі відмовились», ― повідомив юрист.

Після закінчення терміну дії договорів, фермер підписав з людьми договори на ТОВ «Агророманівка». Наразі вони офіційно орендують землю у с. Романівка.

«До грудня договори були наші ― засівали землю ми, тобто пан Качмар з «Авангардом», ― розповів Володимир Макух.

Він додав, що з лютого ТОВ «Агророманівка» знову підписало договори оренди землі. На той момент, коли аграрій засівав поля, у нього всі договори діяли і є всі документи.

За словами директора компанії «Авангард» Юрія Бойка, у 2016 р. «Аванград» та ТОВ «Агророманівка» уклали договір, згідно якого «Авангард» допомагає з посівом ріпаку.

«У компанії пана Качмаря перед нами є заборгованість у близько 4 млн грн. І ми уклали договір, що ми збираємо урожай, продаємо його. Свою заборгованість забираємо, а решту суми віддаємо компанії «Селопродукт», зараз «Агророманівка»,   ― повідомив Юрій Бойко.

Згідно договору, треті сторони не можуть виставляти жодних претензій доти, поки компанія не збере урожай.  

«Зараз приїхали представники компанії «Мрія», які хочуть забирати урожай. Це дивно, бо ніяких прав на це вони не мають», ― повідомив директор компанії «Авангард».

21 липня до с. Романівка приїхало двоє чоловіків, щоб зібрати урожай. Вони не представились та повідомили, що відповідальні за техніку, яка має зібрати урожай. Чоловіки прийшли з рішенням суду на користь агрогхолдингу.

Представники ТОВ «Агророманівка» викликали поліцію. Вони повідомили, що писатимуть заяву про рейдерство.

Нагадаємо, агрохолдинг «Мрія» спробував відібрати також землі ТОВ НВА «Перлина Поділля» за допомогою рейдерської компанії «Білогір’я Агро-М». Вони намагалися перереєструвати 360 договорів на земельні ділянки, які орендує «Агрофірма «Перлина Поділля».

 

Представники Агрохолдингу «Мрія» прокоментували конфлікт між ними та ТОВ «Агророманівка».

«Конфлікт між фермером Михайлом Качмарем у селі Романівка та представниками компанії «Мрія» виник далеко не кілька днів тому, як йдеться у публікації», ― коментує заступник директора з юридичних питань Агрохолдингу «Мрія» Марина Галела.

У 2006 р. Агрохолдинг «Мрія» викупив корпоративні права на сільськогосподарське підприємство ПП «Селопродукт», яке орендує землі у с. Романівка Тернопільського району.  Власником цього підприємства був Михайло Качмар.

Він отримав гроші від продажу власності, та залишався директором підприємства та до 2015 р. отримував зарплатню.

За словами представниці «Мрії», 6 травня 2014-ого року Михайло Качмар створив нову фірму ― ТОВ «Селопродукт». На це товариство він перепідписав договори оренди паїв. Згодом підписав договори на  ТОВ «Агророманівка». Під час підписання договорів він запевняв людей, що вони і надалі віддають паї в оренду «Мрії».

«Мрія» звернулася до суду, компанія його виграла. Суд скасував незаконну реєстрацію.

Знаючи це, Михайло Качмар все ж засіяв проблемні площі ріпаком.

Марина Галела стверджує, що Агрохолдинг «Мрія» є належним і законним землекористувачем цих ділянок.

«Маючи підписані та зареєстровані на ПП «Селопродукт» договори оренди, і, відповідно, всі посіви та насадження на цих ділянках, а також вироблена продукція належать «Мрії», ― зазначила Марина Галела.

Вона запевнила, що «Мрія» запропонувала Михайлові Качмару компромісний варіант: відшкодувати Агрохолдингу збитки та на власний розсуд розпоряджатися усією продукцією.  Його таке рішення не влаштувало.

«Мрія» відмовилась від потенційного відшкодування або прибутку та передала врожай на користь «Спілки інвалідів АТО Тернополя».

Виконано за допомогою Disqus