Аграрії Полтавщини планують знову стати лідерами у збиранні врожаю

3 серпня 2017 156 0
Поле з колосками
kurkul.comПоле з колосками

Попри несприятливу для посівів погоду на Полтавщині аграрії упевнені в тому, що область буде з хлібом і, цілком ймовірно, знову вийде в лідери за збиранням урожаю.

Про це повідомили в Департаменті агропромислового розвитку Полтавської ОДА.

«Наші аграрії завдяки своїм умінням і технологіям своєчасно збирають ранні зернові. Ми отримуємо, традиційно хороші врожаї. І цей рік не став винятком: маємо 65 ц/га зерна», — зазначає глава Полтавської ОДА Валерій Головко.

Наприклад у СФГ «Дослідне» в Семенівському районі аграрії обробляють землю за системою «No till», тобто не орють землю після збирання врожаю, а покривають її поживними рештками і сіють іншу культуру.

«У нас немає плугів. Тільки сівалки, обприскувачі та комбайни. Таку технологію застосовуємо на всіх полях, і, до того ж, де росте цукровий буряк», — зазначає голова СФГ Володимир Мокляк.

Зокрема, на полях, де прибрали озимий ячмінь, на даний момент вже посіяна гречка. Нещодавно приступили до збирання озимої пшениці. За словами аграріїв, планується зібрати по 40 ц/га цієї культури.

У ТОВ «Рост-Агро» в Глобинському районі на площах в 8 тис. га займаються насінництвом. В основному, вирощують кукурудзу, горох і сою. На даний момент, як і інші господарства, продовжують збирання врожаю.

«Пшениця дає нормальний урожай — у межах 60 ц/га. Горох через погодні умови дав менше врожаю — близько 24-25 ц/га », — зазначає керівник підприємства Максим Бернацький.

Важливою складовою аграрного комплексу, як Полтавській області, так і всієї України, є сільськогосподарські кооперативи. Саме тому представникам таких формувань область надає активну підтримку.

У Полтавській області до таких формувань належить кооператив «Молочник-Сушки» в Козельщинському районі. Від початку роботи в 2011 р. на даний момент має близько 150 постійних постачальникі і щодня збирає понад 2,5 т молока першого сорту.

«Закуповуємо по 5 грн/л. Щоб витримувати сортність, постійно оновлюємо обладнання. І добре, що маємо діалог і допомогу з боку обласної влади», — говорить голова кооперативу Лідія Левченко.

На даний момент на підприємстві планують закупити новий генератор для безперервної роботи охолоджуючого устаткування. Його вартість становить близько 80 тис. грн. У вирішенні цього питання кооператив також сподівається на допомогу обласної влади.

Виконано за допомогою Disqus