Урожайність кукурудзи становитиме до 58 ц/га — експерт

18 серпня 2015 76 0
Кurkul.com
Урожайність кукурудзи становитиме до 58 ц/га — експертКurkul.com

Нинішня спекотна і суха погода в Україні негативно позначиться на потенційній врожайності кукурудзи, вважає генеральний директор компанії «ПроАгро» Микола Верницький, пише «ПроАгро».

За його словами, в господарствах степових областей кукурудзу скошують на зелений корм, оскільки у нинішній період вегетації вона не набрала необхідного вегетативного потенціалу для отримання врожаю, а в'янення рослин вже почалося.

«Високі температури також можуть призвести до стерильності пилку і, відповідно, до неефективного запилення. Однак, не слід забувати, що найяскравіші прояви посушливих явищ спостерігаються в степових регіонах України, у той час як найбільші посіви і найбільш висока врожайність традиційно знаходяться в центральних областях і на півночі, де посушливі явища сьогодні менш виражені або відсутні. Досвід попередніх років показує, що при достатньому вологозабезпеченні, характерному для північних областей України, високі температури дозволяють рослинам сформувати високу врожайність качанів», — розповів він.

Експерт додає, що поки причин гнітючої картини з виробництвом кукурудзи в Україні не має. Посіви в степовій зоні постраждають, і початок збирання покаже низьку врожайність і якість культури. Однак, під час збирання ситуація з врожайністю вирівняється за рахунок півночі, і в результаті середня врожайність у країні може бути на рівні 57,8-58,8 ц/га. Валовий збір складе 23-23,5 млн т у вазі, після доробки.

«Нинішні погодні умови можуть посилити тенденцію переміщення посівних площ під кукурудзою в більш північні регіони України і збільшення частки гібридів з більш коротким періодом вегетації», — сказав Микола Верницький.

Виконано за допомогою Disqus

+ 23° ... + 17°

Вітер

2.5м/с

Опади

0мм

Вологість

52%
Матеріали за темою