Держава ігнорує компенсації на будівництво ферм — ВАР

12 серпня 2017 456 0
Ферма
kurkul.comФерма

Українські тваринники тривалий час залишаються без компенсацій витрат на будівництво та реконструкцію ферм, хоча вони й закладені в державний бюджет.

Цього року програма «Державна підтримка галузі тваринництва» передбачає 170 млн грн., однак лише членам Всеукраїнської Аграрної Ради, Асоціації виробників молока та Асоціації «Свинарі України» держава заборгувала 23,5 млн грн.

Про це розповіли у Всеукраїнській Аграрній Раді (ВАР).

П’ята частина членів цих асоціацій мають право на отримання компенсацій, оскільки будували ферми або проводили реконструкції у 2014-2017 рр.

«Цілих 22% із них у відповідності до встановленого порядку подали документи на отримання компенсацій на загальну суму 23,5 млн грн, однак нічого не отримують. Цілком природньо, що подібний результат скептично налаштовує інші господарства: решта 78% підприємств, що мають право на компенсації, не вірять у можливість їх отримати», — ідеться в повідомленні.

Як коментують юристи, фермери мають звернутися до суду, щоб держава виплатила свою заборгованість. Однак опитані господарства не мають змоги витрачати сотні тисяч гривень на судові збори та оплачувати адвокатів.

Аналогічні проблеми виникали і в 2015 р., і у 2016 р., коли фактичні виплати за програмою, що працювала на словах чиновників, в кінці року заледве складали 30% від закладених у бюджет.

Нагадаємо, усі сільськогосподарські виробники можуть претендувати на часткову компенсацію вартості будівництва чи реконструкції тваринницьких ферм і комплексів для утримання великої рогатої худоби, свиней, птиці (зокрема, водоплавної та індиків), а також доїльних залів та кооперативних м’ясопереробних пунктів.

Обсяг компенсації становить до 50% вартості будівництва та реконструкції тваринницьких ферм і комплексів, а також до 30% — вартості закупівлі техніки й обладнання для сільськогосподарського виробництва, будівництва та реконструкції підсобних підприємств із переробки та зберігання сільськогосподарської продукції.

Виконано за допомогою Disqus