Мінфін вирішить проблему зупинки реєстрації податкових накладних

25 серпня 2017 501 0
Розглядати документ під лупою
IPnewsРозглядати документ під лупою

Мінфін пропонує ввести чіткий строк — 5 днів — для надання рішення ДФС щодо блокування або реєстрації призупиненої податкової накладної платника.

Про це ідеться в новому законопроекті «Про внесення змін до статті 201 Податкового кодексу України щодо реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».

Найближчим часом законопроект буде поданий на розгляд Кабінету Міністрів України. 

«У разі, якщо цей 5-денний термін буде прострочено, податкова накладна буде автоматично зареєстрована. Таким чином, Комісія ДФС буде більш вмотивована швидко приймати відповідні рішення, тому що платник податку не має ставати жертвою недостатньо оперативної роботи контролюючого органу», — ідеться в повідомленні.

Для максимальної ефективності роботи комісії ДФС, до неї буде залучено додаткових фахівців, які зможуть оперативно розглядати призупинені накладні. 

Нагадаємо, що з 1 липня 2017 р. працює система автоматичної призупинки реєстрації ризикових накладних (пункту 201.16 статті 201 розділу V Податкового кодексу України), яка покликана протидіяти податковим махінаціям та вимиванню коштів з бюджету через податкові схеми.

Щоденно призупиняється реєстрація близько 0,4% податкових накладних, до числа яких потрапляють як фіктивні накладні, так і невелика кількість податкових накладних підприємств реального сектору економіки.

Рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних приймається Комісією ДФС та згідно з законом надсилається платнику податку протягом п’яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та поданих документів. 

Проте чинними нормами Кодексу не передбачено жодних наслідків для платника податку у разі, якщо Комісією ДФС не прийнято рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та/або не надіслано таке рішення платнику податку протягом 5 робочих днів. 

За оцінками експертів, тисячі с/г підприємств зазнали збитків через зупинку реєстрації податкових накладних.

А в четвер 17 серпня 2017 р. українські підприємці мітингували під Кабінетом Міністрів України і вимагали скасувати наказ Мінфіну №567, яким блокують реєстрацію податкових накладних.

Виконано за допомогою Disqus