Вирощування нішевих культур має перспективу — експерт

25 серпня 2015 115 0
Вирощування нішевих культур має перспективу — експерт
Кorusno.com.uaВирощування нішевих культур має перспективу — експерт

Виробництво нішевих культур в українських реаліях не розвивається через брак політичної волі керівництва, про це в інтерв’ю Agrotimes розповів директор приватного сільськогосподарського підприємства «Альфа-Агро» Ігор Брагінець (Херсонська область).

За його словами, виробництву нішевих культур бракує політичної волі керівництва, тобто бажання вирощувати щось нове, адже старе й так приносить прибуток. У багатьох випадках немає контакту між агрономами та керівником, бажання ставити завдання та досягати результату. Наука також відстає від практики, а це означає, що технологічні аспекти лягають на плечі аграріїв.

«Дуже сильно впливає й «сусідський» чинник: «сусід-фермер спробував, у нього не вийшло, то й у мене не вийде». А чому не вийшло — ніхто не розбирається. Насправді ж, і агроном міг поставитися несерйозно, і погодні чинники вплинули. Тому слід думати не про те, що не вийшло, а про те, що зробити для досягнення результату. У перші рік-два нову культуру треба вирощувати невеликими обсягами, щоб вона не впливала на економічну безпеку підприємства. А коли зрозумієш, як вирощувати й продавати, то можна збільшувати площі до економічно доцільного рівня», — зазначає експерт.

Також додав, що водночас не рекомендує господарству вирощувати багато нішевих культур — однієї-двох цілком достатньо.

«У нас під боком європейський ринок, який дуже зацікавлений у льоні олійному, особливо українському. До того ж льон належить до культур, які мають низькі витрати на вирощування», — сказав Ігор Брагінець.

Виконано за допомогою Disqus

- 2° ... - 5°

Вітер

4.9м/с

Опади

0мм

Вологість

80%