Сходам озимих на Черкащині не вистачає вологи і тепла

16 жовтня 2017 143 0
Сходи озимих
Kurkul.comСходи озимих

Хоч оптимальні та допустимі за температурою строки сівби закінчились, третина площ залишається недосіяною. Сівба в пізні строки — це завжди ризик. 

Про це повідомляє progolovne.ck.ua.

За повідомленням начальника Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталія Постриганя, у озимої пшениці, в залежності від строків сівби, спостерігається фаза проростання зерна, утворення сходів, 3-го листка.

Стан посівів добрий, зрідженості сходів немає. Проте фазовий розвиток посівів на сьогодні відповідає середнім багаторічним показникам лише на п’ятій частині засіяної площі. На решті площ спостерігається відставання фазового розвитку від середніх багаторічних значень переважно на два тижні. Воно було зумовлене як дефіцитом вологи в ґрунті у вересні, так і тепла у жовтні.

За прогнозом синоптиків, в період 15-20 жовтня на Черкащині очікується короткий період повернення тепла. Це безумовно добре для посівів, проте для кардинальної зміни ситуації на полях — початку кущіння у рослин, цього тепла буде не достатньо. Тобто на значних площах посіви не досягнуть фази розвитку кущіння, яка б дозволила нормально перезимувати в період можливих несприятливих погодних умов. Стан посівів у цьому році в значній залежності від умов зими.

Виконано за допомогою Disqus