З початку жовтня зросли закупівельні ціни на молоко

16 жовтня 2017 156 0
Молоко
pixabay.comМолоко

У першій половині жовтня продовжився висхідний ціновий тренд на молоко, проте максимальне значення здається вже скоро буде досягнуто.

Про це повідомила аналітик Асоціації виробників молока (АВМ) Яна Музиченко.

Середньозважена ціна на молоко екстра ґатунку в першій половині жовтня склала 9,88 грн/кг з урахуванням ПДВ, що на 3,5% вище відповідного періоду минулого року.

Вищий ґатунок переробники купують в середньому по 9 грн/кг (+8,7%), а перший по 8,26 грн/кг (+1,2%).

У той же час, ціни на полиці ростуть. Цьому слугує зростання цін на молоко, через сезонне скорочення виробництва молока та здешевлення гривні по відношенню до долара.

Експортна торгівля вже не така активна, як раніше, а на внутрішній ринок великих надій покладати не варто. Проте, є гравці на ринку, які планують значні поставки сухого молока у листопаді, що може скласти підтримку цінам.

Тому, так як і очікували в АВМ, середня ціна на молоко досягне відмітки 10 грн, після чого можлива стабілізація.

Вже є перші результати статистики по виробництву молока. За підсумками трьох кварталів цього року в Україні виробили 8,1 млн т молока, що на 0,9% менше ніж торік. Зокрема у вересні було вироблено 936,8 тис. т, що на 1,2% менше, ніж у вересні минулого року.

Нагадаємо, загальна чисельність ВРХ станом на 1 жовтня налічує 4,1 млн, що на 0,4% менше ніж торік. Поголів’я корів склало 2,1 млн (-1,9%).

Виконано за допомогою Disqus