Оновлена фітосанітарна лабораторія запрацювала на Житомирщині

28 жовтня 2017 161 0
Обладання лабораторне
kurkul.comОбладання лабораторне

У середу 25 жовтня відбулося відкриття оновленої Житомирської обласної фітосанітарної лабораторії.

Ця установа стала першою в Україні, де на високому технологічному рівні здійснюють дослідження рослин, насіння, а також контроль пестицидів та нітратів, повідомили в управлінні агропромислового розвитку Житомирської ОДА.

На цьому наголосив голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Володимир Лапа.

«Така сучасна фітосанітарна лабораторія є першою в Україні, в якій проведено повну реконструкцію — зроблено капітальний ремонт приміщення та закуплено сучасне обладнання. Є всі умови для того, щоб ефективно працювати. І сподіваюсь, що та продукція, яка проходитиме у експертизу у цій лабораторії, успішно експортуватиметься до іноземних країн. У Житомирської області є всі шанси для того, аби отримати акредитацію відповідно до вимог міжнародних стандартів», — зазначив Володимир Лапа.

Основні завдання установи — проведення фітоекспертизи рослинних об’єктів, визначення надлишкової кількості пестицидів в продуктах сільськогосподарського виробництва, рослинництва, ґрунті та воді; визначення посівних якостей насіння та садибного матеріалу.

У новому приміщенні ДУ «Житомирська обласна фітосанітарна лабораторія» функціонує 5 відділів:

  • відділ фітосанітарного аналізу;
  • відділ аналітики пестицидів, агрохімікатів;
  • реєстрації зразків об’єктів регулювання та оформлення документів;
  • відділ визначення посівних якостей насіння і товарних якостей садивного матеріалу;
  • відділ фітосанітарних процедур.

Довідково: ДУ «Житомирська обласна фітосанітарна лабораторія» підпорядковується Держпродспоживслужбі України та належить до сфери її управління. Спрямування та координація діяльності Лабораторії покладено на Департамент фітосанітарної безпеки, контролю у сфері насінництва та розсадництва Держпродспоживслужби. У лабораторії працює 61 фахівець.

Щоб отримати акредитацію міжнародного рівня, із 2013 р. розпочались роботи із ремонту приміщення, яке лабораторія орендує в Інституті сільського господарства Полісся НААНУ.

Наразі завершено ремонт другої приміщення у 17 кабінетах та встановлено ПЦР обладнання, відповідно до міжнародних стандартів до випробувальних лабораторій.

У липні лабораторія подала пакет документів для акредитації до Національного агентства з акредитації (НААУ). Аудит попередньо впровадженої системи управління запланована на друге півріччя 2017 р.

Виконано за допомогою Disqus