Населення виробляє на 4,5% менше молока

93
0
Населення виробляє на 4,5% менше молока
Кurkul.comНаселення виробляє на 4,5% менше молока

В Україні за сім місяців 2015 р. вироблено 63 тис. т молока всіх видів, що на 4,5% менше, ніж за аналогічний період минулого року. Про це повідомляє «Інфагро», з посиланням на Державний комітет статистики України.

Дані у сільгосппідприємствах поки що залишаються хоч в невеликому, але «плюсі» (+0,3%, до 1603 тис. т), молоко у господарств населення серйозно скорочується (-6,1%, до 47 тис. т). Якщо цифри відображають реальну ситуацію в галузі, то динаміка падіння виробництва зупинилася, темпи вповільнення відповідають весняним даним.

Поголів'я худоби традиційно скорочується — на перше серпня в країні налічувалося 2,266 тис. корів, що на 6,2% менше, ніж торік. При цьому сільгосппідприємства зменшили його на 4,5%, до 522 тис., а населення — на 6,7%, до +1743 тис.

Оператори неспішно заготовляють стоки сухого молока та масла на осінь і зиму, але боротися за молоко ніхто не бажає. Гостра періодична потреба в сировині виникає хіба що у цільномолочників, та й то, в основному через торгові акції — такий попит закривається за рахунок спотових поставок.

Експортерам невигідно виробляти молочні товари з урахуванням рекордно низьких цін на світовому ринку. Тому навіть істотне зниження виробництва та переробки молока не сприяє зростанню закупівельних цін.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші фермерські новини України на нашій сторінці в Facebook, на каналі Telegram, а також підписуйтесь на Куркульський вісник.

Выполнено с помощью Disqus