Елеваторне обладнання «TORNUM Україна»

Візитка TORNUM: елеваторне обладнання шведського походження

9 лютого 2018 461 0

Для кожного аграрія зберігання зерна є одним з найбільш гострих і важливих питань. Адже мало просто зібрати хороший урожай — потрібно, щоб умови зберігання продукції також були на вищому рівні. І це стосується як власних складів, так і елеваторів, яким сільгоспвиробники часто довіряють своє «багатство». 

Сьогодні ми поговоримо про шведських виробників елеваторного обладнання — TORNUM, та розкажемо, як працює завод і якої філософії дотримуються його власники.

Завод працює з 1973 року і розташований у селищі Кванум. Спеціалізується на виробництві зерносушарок та охолоджувачів зерна Grain Cooler. Виготовляють усе, як для себе, адже і у власників, і у менеджерів TORNUM є власна земля. Тож про те, які характеристики обладнання є важливими для сільгоспвиробників, тут знають не з чуток. А головний девіз: «Роби зерно сухим і зберігай холодним».

Елеватор TORNUM

Виробничі цехи оснащені станками з програмним забезпеченням. За деякими приладами участь людини в роботі потрібна лише на стадії програмування. Тому всі елементи елеваторного обладнання — однаково високої якості.

Зі Швеції — в Україну

В Україні компанію представляє команда з десяти людей «TORNUM Україна». Вже 10 років її очолює В'ячеслав Коваленко.

«Коли я починав роботу в компанії, мені дуже сподобалися люди, які тут працюють, і сам принцип раціонального балансу між підтримкою головного офісу і моєю самостійністю в прийнятті рішень. До цього часу ніяких незручностей і розчарувань в такому стилі роботи я не відчуваю», — говорить В'ячеслав Коваленко.

В'ячеслав Коваленко

За його словами, швидка і легка комунікація між усіма представництвами дає можливість за короткі терміни виконати будь-які побажання замовників.

«Якщо у нас намічається проект, якого ще немає в Україні, але він є в Румунії, Латвії чи Польщі, то колеги надають нам свої розробки. І ми цю інформацію показуємо замовнику, щоб він міг переконатися, що такий проект можливо реалізувати. Так само і наш офіс ділиться напрацюваннями з колегами», — пояснює В'ячеслав.

Компанія «TORNUM Україна» взяла участь у будівництві близько 40 об’єктів в Україні. На деякі з них лише постачали обладнання — окремо сушарки, силоси, транспортне обладнання. А деякі елеватори компанія готувала «під ключ». Серед найбільших об'єктів — елеватори «Рентком» на 30 тис. т зберігання, ПСП «Дружба» на 68 тис. т, «Монастирищенське ХПП» на 50 тис. т та «Джулинський елеватор» на 30 тис. т.

Читати по темі: На Тернопільщині зерно у фермерів прийматиме новий європейський елеватор

В'ячеслав Коваленко

Бувають і випадки, коли клієнт має особливі побажання щодо обладнання. Тоді його виготовляють на замовлення, із урахуванням індивідуальних побажань.

«Наші клієнти — це ті люди, з якими компанія працює, практично, все життя. Для персоналу ми проводимо регулярні навчальні семінари. Власникам надаємо технічну допомогу, ділимося інформацією про ринок в цілому. Щороку наш сервісний інженер об'їжджає всі об'єкти. У нас немає таких клієнтів, які б про нас забули, або про яких забули б ми», — розповідає В'ячеслав Коваленко.

Команда — обличчя компанії

Віталій Фіцик — керівник проектів «TORNUM Україна». Працює в компанії з 2008 року. Випускник Національного університету харчових технологій, спеціальність — обладнання переробних виробництв.

Віталій Фіцик

«Спочатку моїм завданням була підготовка графічної частини проекту. З часом накопичив досвід роботи і почав займатися проектними розрахунками та  калькуляцією для замовників. Потім почалося спілкування з проектними організаціями, повна підготовка документації, консультування тощо», — згадує Віталій Фіцик.

Компанія також готує як теоретичну, так і практичну базу для монтажних організацій, що будуть задіяні в будівництві об'єкта.

Віталій Фіцик

«Отримуємо технічне завдання, починаємо підбір обладнання. За бажанням клієнта можемо надати йому 3D-проект. Збираємо технічну частину, після чого я починаю попередню калькуляцію. Готуємо, оформляємо, і віддаємо проект замовнику. Як керівник проектів я веду подальші переговори по технічній частині», — розповідає Віталій.

На плечі керівника проектів лягають також всі позаштатні ситуації, пов'язані з монтажем, пуско-налагодженням і формуванням складу запасних частин. А ще — робота з брокерами, митниками і транспортними компаніями.

У рамках розвитку інших представництв компанії TORNUM AB на Східних ринках, наша команда виконувала навчання персоналу замовника та технічну підтримку на об'єктах в Камбоджі, Таїланді, Росії.

У офісі «TORNUM Україна»

Основним завданням керівника проектів завжди залишається техніко-економічний розрахунок майбутнього елеватора.

Не менш серйозно підходять у компанії і до організації свого робочого місця. Якщо В'ячеслав Коваленко розповідав нам, що у нього немає часу працювати в кабінеті і він постійно в роз’їздах на зустрічах та перемовинах, то інженеру-технологу Андрію Гавришу без робочого столу не обійтися.

Андрій Гавриш

«Ось подивіться, це мій робочий стіл, за яким я створюю креслення і 3D-моделі елеваторів. Його привезли зі Швеції. Одним натиском кнопки я можу підняти його і працювати стоячи, ще одним натиском — опустити і продовжити роботу сидячи. Це дуже зручно, не втомлюються спина і ноги. Тут за день я встигаю зробити набагато більше, ніж за звичайним столом. До того ж, я зберігаю здоров'я, а компанія і замовники отримують більше якісних проектів», — розповідає Андрій Гавриш.

В «TORNUM Україна» він прийшов наприкінці жовтня 2014 року. До цього Андрій закінчив Національний Авіаційний Університет із червоним дипломом, спеціальність — газотурбінні установки.

Андрій Гавриш

«Довелося трохи перекваліфікуватися, поставити багато питань колегам, які із задоволенням поділилися зі мною знаннями. Отримати технічну інформацію від будь-якого фахівця, включаючи самого директора компанії, у нас легко і просто. У державному проектному інституті, де я раніше працював, такої системи не було», — говорить інженер-технолог.

У компанії Андрій Гавриш займається технічним проектуванням елеваторів. За три роки встиг взяти участь у роботі над багатьма проектами.

«З останніх, дуже цікавий був проект для елеватора «Рентком». Приємно бачити, як оживає твоя 3D-модель. «Рентком» будуватиме другу і третю черги зерносховища, вони закладені в проекті. Коли я приїжджаю на елеватор, розумію, що ось тут ще буде стояти сушарка, ось тут — очисна машина, я все це прорахував. Це видно і з 3D-моделі», — демонструє Андрій Гавриш.

Нестандартні завдання в пріоритеті

Інженер проектів Віталій Данилов працює в «TORNUM Україна» з 2011 року. Віталій має дві вищі освіти: він випускник Авіаційного університету за спеціальністю «Турбінні установки на компресорних станціях» та має другу вищу економічну освіту.

Віталій Данилов

«Я в компанію потрапив відразу ж після закінчення університету. Побачив цю вакансію і зацікавився — як і з чим працює шведська компанія в Україні, які пропозиції у неї є для нашого аграрного ринку? Мені це було дуже цікаво, адже мої батьки і друзі — фермери», — говорить Віталій Данилов.

З роками і досвідом Віталій став фахівцем міжнародного класу. Він брав участь в розробці багатьох проектів, в тому числі і для іноземних аграріїв. А проектувати не турбіни, а елеватори, навчався вже в самій компанії.

«Це дуже важлива частина процесу — самонавчання в роботі. В основному, всі свої знання я почерпнув від шведських колег, адже тоді український ринок тільки починав розвиватися, а у шведів вже був величезний досвід у проектуванні елеваторів. А зараз ми, як частина великої міжнародної компанії, вже можемо бути корисними і для ринків інших країн. Наша команда брала участь в розробках проектів для аграріїв Прибалтики, Швеції, Фінляндії, Румунії, Польщі», — розповідає Віталій Данилов.

Віталій Данилов

Один із найбільш пам'ятних для Віталія моментів — участь у проекті для румунських колег. Українська команда тоді отримала креслярську інформацію по проекту елеватора і повинна була доповнити її моделлю самопливної системи.

«Складність цієї системи в тому, що вона є останньою складовою проекту. У ньому вже є транспортне обладнання, проходи, сходи, двері, вікна. І самопливна система не повинна це все перетинати. В Україні ми розробляємо, в основному, комплексні проекти. А саме цей проект для Румунії був цікавий тим, що ми взяли вже готове рішення і доповнили його своїми складовими. І все зібралося і працює. Це мене, як інженера, просто не може не радувати», — каже фахівець.

Віталій зізнається, що цікавих проектів багато, але найбільший інтерес у нього викликають нестандартні завдання і рішення. А результатами своїх експериментів фахівці завжди раді поділитися з усіма, кому це цікаво.

«На минулій виставці «Зернові технології» ми вперше в історії нашої компанії презентували свої результати проектування. Будь-який бажаючий міг бачити на 70-дюймовому екрані модель елеватора, покрутити її, побачити, наскільки глибока деталізація. Люди дуже жваво цікавилися. Це був цікавий досвід, як для нас, так і для відвідувачів», — згадує Віталій Данилов.

Особливий підхід до клієнтів

Щоб вивести спілкування з клієнтами на ще більш високий рівень у «TORNUM Україна» є людина, яка займається виключно цим напрямком роботи. Знайомтеся — заступник директора компанії Олексій Дроздов.

Олексій Дроздов

На новій посаді Олексій працює лише півроку. Але досвід спілкування з клієнтами має солідний. Освіту Олексій Дроздов здобував у Київському міжнародному університеті за спеціальністю «Міжнародні економічні відносини». А також має і другу вищу освіту, яку отримав у Київському політехнічному інституті за фахом «Інтелектуальні системи прийняття рішень». А ще за плечима Олексія є більше восьми років досвіду роботи в галузі продажів.

Раніше Олексій працював із будівельним ринком. Але згодом вирішив змінити його на аграрний.

«Я давно подумував про зміну ринку. Чому саме аграрний напрямок? Тому, що на сьогодні це найперспективніша і найцікавіша галузь в Україні. Особливих труднощів при зміні діяльності я не відчував, адже зведення елеваторів — це теж будівництво», — пояснює Олексій.

Особливо подобається фахівцю працювати з фермерами.

«Фермери взагалі дуже цікаві люди. І легше йдуть на контакт, навіть якщо зовсім тебе не знають. Навіть якщо вони вперше дізнаються про TORNUM, то завжди з інтересом вислухають і про все розпитають», — говорить Олексій Дроздов.

Але працює Олексій не лише з дрібними клієнтами. Є серед замовників і холдинги. Адже асортимент компанії великий, тож аграрій будь-якого рангу зможе знайти рішення для себе.

Багато уваги Олексій надає якості роботи з клієнтами і завжди вибудовує стосунки так, щоб вони розповідали про компанію TORNUM своїм колегам тільки в позитивному ключі.

Серед таких клієнтів, які готові поділитися з колегами інформацією про обладнання TORNUM, встановленому на їхніх елеваторах, — власник елеватора «Дружба» в Полтавській області. До нього на підприємство Олексій часто привозить потенційних замовників, які хочуть побачити обладнання в роботі.

А тих, хто все одно має сумніви, везуть на екскурсію на завод до Швеції.

«Зараз у нас засилля різної китайської продукції. І багато хто не вірить, запитують, чи дійсно в Швеції роблять все обладнання? Привозимо їх на завод, і вони бачать самі процес виготовлення сушарок, силосів, конвеєрів, як їх готують до відправки в інші країни, завантажують в транспорт тощо. Інвестиції в елеваторне обладнання — це довгострокові інвестиції. І чим більше у людини буде аргументів, тим простіше їй буде прийняти рішення», — вважає Олексій Дроздов.

Все по плану

Як нам пояснив В'ячеслав Коваленко, у шведів — планова економіка. Але вона значно відрізняється від тієї, яка була в СРСР.

«Планова економіка буває різною, все питання в тому, як планувати. Шведи жорстко до плану не прив'язані. Вони завжди коригують його з реальністю, розуміючи, навіщо вони це роблять», — пояснює нам шведські економічні принципи директор «TORNUM Україна».

За його словами, цього року на заводі компанії відбудеться модернізація обладнання. Вона була запланована ще 15 років тому. І хоча верстати на підприємстві ще не застарілі, їх замінять на більш досконалі моделі.

Команда «TORNUM Україна»

Особливу увагу підприємство надає IT-технологіям.

«Діджиталізація — нині загальна тенденція на елеваторному ринку. В цьому напрямку TORNUM і буде розвиватися. Впроваджувати більш повні та гнучкі технологічні рішення щодо автоматизації, контролю, управління. Наші сушарки з інтелектуальним керуванням вже відомі всьому світу. Але у компанії є і певні новинки, які вона скоро представить ринку», — пообіцяв В'ячеслав Коваленко.

Бажаємо «TORNUM Україна» і всій її команді плідного року та побільше клієнтів!

А якщо ви теж із тих, хто довіряє, але перевіряє, то пропонуємо вам особисто познайомитися з «TORNUM Україна» — запрошуємо відвідати стенд компанії на виставці «Зернові Технології», що пройде 21-23 лютого в Києві. Фахівці TORNUM будуть раді поділитися з вами будь-якою інформацією про компанію і проекти, які вона впроваджує у життя.

© Майя Муха, Вікторія Сумченко, Kurkul.com, 2018 р.

Виконано за допомогою Disqus
Матеріали за темою