Жертви конфлікту Тігіпка з Оцабриком просять допомоги у Порошенка

3 квітня 2018 218 0
Жертви конфлікту Тігіпка з Оцабриком просять допомоги у Порошенка
Постраждалі від фінансового конфлікту між Імперія-Агро і ТАСкомбанк фермери звернулися до Президента, глави уряду, спікера парламенту та депутатів аграрного комітету з проханням втрутитися у ситуацію і запобігти зриву посівної на 3,7 млн га землі. Про це ідеться у листі, який має у своєму розпорядженні AgroPolit.com (дивіться нижче).

Нагадаємо, що конфлікт виник у минулу п’ятницю — більше про  його розгортання читайте за посиланням. 2 квітня вони створили «Штаб захисту фермерів «Поверни своє!».

«Просимо Вас втрутитися у ситуацію і не допустити зриву посівної на 3,7 млн га по всій Україні. Це може статися через фінансовий конфлікт між компанією Імперія-Агро і ТАСкомбанк, заручниками якої стали 3 тисячі фермерів з усієї Україні. Приводом конфлікту між цими компаніями став кредит банку, виданий вказаній компанії, — у розмірі 300 млн грн, заставою по якому виступали товарні запаси Імперії-Агро (засоби захисту рослин, добрива тощо). Гроші за ці товари повністю або частково були проплачені нами дистрибуційній компанії Імперія-Агро. Кошти сплачені, а забрати свій товар ми не можемо», — сказано у листі.

Постраждалі від цього фермери звертають  увагу чиновників на наступне: «У минулу п’ятницю, 30 березня 2018 р., з’ясувалося, що банк із найманою озброєною охороною заблокував головний склад Імперії-Агро, а всі торговельні операції компанії призупинені. Наразі наша група зверталася до обох сторін конфлікту (ТАСкомбанку та Імперії-Агро) з проханням віддати придбаний товар, або повернути гроші, щоб ми мали можливість купувати добрива та ЗЗР в інших постачальників на ринку. Проте жодних дій не відбулось. За тиждень-два розпочнеться посівна. Якщо нас ніхто не почує  і не допоможе, то без  урожаю залишиться 3,7 млн га с/г земель, а без роботи — 3040 фермерів!».

Вимога фермерів до обох сторін конфлікту: повернення їм придбаної продукції в Імперія-Агро або повернення за неї сплачених коштів, аби могли відсіяти посівну.

«Якщо наші вимоги не будуть виконані, ми не повернемось додому і не будемо господарювати, а будемо штурмувати всі органи влади та ТАСкомерсбанк. Повірте, нам вже нема чого втрачати, для нас це весь наш бізнес, це справа нашого життя. Ми свого не віддамо.

Шановні панове Президенте, Глава уряду та депутати, Ви постійно говорите по те, що держава тримає курс на підтримку аграріїв та фермерства. Звертаємося до Вас публічно із проханням — допоможіть нам  відстояти свої права і не провалити посівну 2018! Не допустіть банкротства фермерів», — сказано у листі.

Виконано за допомогою Disqus