Реклама
Учасники Дня поля «Бізон-Тех» на базі «Алоінс-Агро» (LANDFORT)

Стомлені сонцем: рецепти вирощування соняшнику від аграріїв Південної України

15 серпня 2018 271 0

«Як жити без весни ...», — наспівуючи куплет відомої пісні, мимоволі ловимо себе на думці, що українському соняшнику в цьому році так і не вдалося, по суті, її побачити — цю весну. Зима «засиділася» до останнього, а літо, щоб встигнути, увірвалося на поля аграріїв завчасно. Спека і відсутність вологи в черговий раз перетворилися для сільгоспвиробників в камінь спотикання. Прибрати його зі свого шляху їм ще жодного разу не вдавалося. Але і сидіти, склавши руки, вони не стали. І результатами своєї роботи поділилися з сотнею сільгоспвиробників з Дніпропетровської та Запорізької областей на Дні поля в с. Гусарка Більмакского району Запорізької області на базі «Алоінс-Агро» (LANDFORT).

Соняшник

Соняшник у центрі уваги

Аграрний івент пройшов під егідою компанії «Бізон-Тех». На відміну від минулого року, головним «героєм» стала тільки одна культура — соняшник. Рішення зробити акцент саме на ньому було прийняте не просто так. 

«Рік виявився критичним не тільки для нас, але і для аграріїв сусідніх земель. Вони знають не з чуток, з чим довелося зіткнутися. У нас, наприклад, з квітня випало 50 мм опадів. Тому те, що ви бачите на полі, це результат сумлінної роботи фахівців. Рік показав, що врожай залежить не тільки від природи», — зазначив директор «Алоінс-Агро» і «Солодководне» (LANDFORT) Олег Лужанський.

Олег Лужанський

Океан Інвест розширює горизонти і можливості

Щоб домогтися гарних результатів у полі, мало поблажливості погоди. Отримати максимальний урожай з соняшнику можна при злагодженій роботі всіх фахівців, що відповідають за процес вирощування. Один з них — учасник Дня поля — компанія «Океан Інвест».

Варто сказати, що агрохолдинг LANDFORT останні кілька років активно використовує пост-патентну агрохімію компанії. Тож не дивно, що на демоучастках «Алоінс-Агро» була представлена ​​робота їх препаратів по захисту рослин. Регіональний менеджер «Океан Інвест» Євген Зобнєв розповів, що компанія за 4 роки на ринку України розширила своє портфоліо до 28 препаратів і зупинятися на цьому не планує. Працюючи на всій території країни, до потреб кожного регіону компанія підходить індивідуально.

«Лінійка, яка є у портфоліо, дозволяє закрити повністю систему захисту рослин таких культур, як соняшник, кукурудза, соя, пшениця, ячмінь і горох. Ці препарати дозволяють виростити і отримати гідний урожай на полях», — додав менеджер компанії.

Євген Зобнєв

Засуха — наш профіль

Естафету ведучого заходу приймає регіональний менеджер «Limagrain Україна» Віталій Шишка. Компанія, яку представляє фахівець, уже давно пов'язана тісними узами з організаторами Дня поля.

«Бізон-Тех є стратегічним партнером для Limagrain. Це один з наших перших великих дистриб'юторів. Що стосується LANDFORT, наша продукція займає не останні місця на полях холдингу. Приємно працювати з цими людьми, завжди бачиш розуміння з їхнього боку», — зазначає фахівець.

Віталій Шишка (з мікрофоном)

Проходимо на демо-ділянку з гібридами соняшнику від Limagrain. Тут їх близько 20. Всі стійкі до посухи і вовчка. Тож сільгоспвиробникам є з чого вибрати. Як зазначає Віталій Шишка, якщо рік посушливий і складний — це рік Лімагрейн, тому що «посуха — наш коник».

Гібриди для Запорізької області від Mas Seeds

Наступна зупинка — селекція компанії Mas Seeds. Представники компанії розповіли, що всі їхні гібриди соняшнику — високопотенціальні. Навіть ті, які орієнтовані на Запорізьку область і мають екстенсивний тип, можуть давати понад 3 т/га. Для Запоріжжя, за словами фахівців, це дуже хороший результат. Потенціал гібридів інтенсивної лінійки — 4-4,5 т/га в даних умовах.

Михайло Гундорін

«Щоб розкрити потенціал кожного гібрида, як кажуть фермери, потрібно, щоб дощі частіше йшли. На мій погляд, все-таки потрібно думати про сівозміну. На сьогодні це більше питання до держави, ніж до гібриду або фермера. Тому що економіка господарства диктує йому сіяти дві культури — зернові та соняшник», — резюмував керівник регіону Південна Україна Mas Seeds Михайло Гундорін.

З його словами щодо сівозміни згоден і Олег Лужанський. На його думку, це один з кращих способів боротьби з вовчком.

Давні партнери — надійне співробітництво

Теоретична частина Дня поля закінчилася, і ми вирішили перейти до практики. Точніше, поспілкуватися з тими, хто втілює в життя творіння селекціонерів. Йдемо до Віталія Ониськіва, головному агронома господарства «Агроконтинент» з Гуляйпільського району Запорізької області. Він близько 30 років обіймає цю посаду і знає все про соняшник і його вирощування. Віталій Ілліч відвідує такі заходи регулярно, і з компаніями-партнерами знайомий давно і працює регулярно.

«З «Бізон-Тех» працюємо практично з їхнього заснування. Він наш основний постачальник по всіх параметрах — і ЗЗР, і насіння, і добрива. З Limagrain теж працюємо давно. У нас близько 35-40% насіння соняшнику цієї фірми», — зазначає агроном

Агрофірма «Агроконтинент» має 6 тис. га землі. На подібних Днях поля агрономи обирають гібриди, що найбільше сподобалися, висівають їх на власних полігонах (демо-ділянках), отримують урожай, а кращі сорти впроваджують в товарні посіви. На цей раз пригледіли 3-4 гібриди.

Є потреба — є рішення

Серед гостей зустрічаємо комерційного директора «Української аграрної компанії» Марину Попову. Зембанк у підприємства 3000 га. Хоч і менше, ніж у попереднього нашого співрозмовника, однак проблеми, з якими довелося зіткнутися, однакові і у перших, і в других.

«Вологи було вкрай мало, але по урожаю очікування у нас позитивні. Оскільки всі заходи були проведені своєчасно і в повному обсязі. Дякую співробітникам Бізон-Тех за професіоналізм, швидкість, якість і чітке виконання всіх договірних зобов'язань. Вони неодноразово проводять виїзди на територію, огляди полів. І там, на місці, вже формується необхідна потреба у тому чи іншому препараті. У цьому році завдяки Бізон-Тех ми спробували лінійку Океан Інвест і залишилися задоволені», — додає комерційний директор «Української аграрної компанії» Марина Попова.

Марина Попова

Стратегічна культура все та ж

Наступний наш співрозмовник Євген Толик представляє фермерське господарство КСС. Займаються вирощуванням ріпаку, пшениці, гороху і кукурудзи. Основною рентабельною культурою все ж є соняшник. Під нього закладається близько 30% посівних площ. На Дні поля опинилися не випадково. Як зазначає сільгоспвиробник, з компанією Бізон-Тех вони працюють вже 10 років. На запитання, якою продукцією користуєтеся, відповідає — за потребами.

«Океан Інвест — дуже хороший в категорії ціна/якість по гербіцидах, по насінню — Лімагрейн (гібриди 5582, 5580, Тунка), Syngenta (Купава, Ласкава). Тобто використовуємо всю лінійку, яка стійка до 7 рас вовчка», — навів приклад агроном.

День поля в Гусарці закінчився. Агрономи мали ще можливість поспілкуватися в неформальній обстановці за дружньою вечерею. Тут же пройшов розіграш лотереї серед гостей заходу. Подарунок отримав і наш оператор. Запитаєте як? Він теж агроном, нехай і за освітою, а не за покликанням. Хоча, хто його знає? :)

Анна Омбоді, Kurkul.com, 2018 р.

Виконано за допомогою Disqus