Аграрний симбіоз — програма спільного вирощування Vitagro Partner

Аграрний симбіоз — програма спільного вирощування Vitagro Partner

13 серпня 2019 575 0

У Європі вже давно успішно працює ефективна модель співпраці дистриб’юторських компаній із виробниками — програми спільного вирощування. Цей досвід успішно перейняла агрохімічна компанія Vitagro Partner. Програма діє вже понад 5 років, і якщо ще у 2018 році загальна кількість учасників програми спільного вирощування Vitagro Partner становила 72 господарства на майже 7 тис. га, то в поточному році це вже 108 господарств на понад 9 тис. га. Як бачимо, аграрії належно оцінили європейський підхід до ведення бізнесу. Про роботу програми, умови участі та переваги, які отримують сільгоспвиробники, Kurkul.com розповів начальник відділу насінництва, старший науковий консультант з агрономії агрохімічної компанії Vitagro Partner Микола Сучек.

Микола Сучек, начальник відділу насінництва, старший науковий консультант з агрономії агрохімічної компанії Vitagro Partner

Що таке програма спільного вирощування?

«Програма спільного вирощування — це, насамперед, комплексний підхід. Пропонуючи відповідні сорти культур, ми знаємо їх потенціал: як ці сорти реагують на ті чи інші умови, технології. Зі спілкування з партнером ми знаємо, яку технологію він використовує, яку кількість добрив вносить тощо. Залежно від конкретних ґрунтово-кліматичних умов у конкретного господарства та конкретного поля ми пропонуємо не просто сорт, засоби захисту рослин, а технологію разом із агрономічним супроводом», — розповідає Микола Сучек.

Він додає, що сьогодні є партнери, які працюють не просто за програмою спільного вирощування окремої культури, а в ланках сівозміни.

«Виростили пшеницю — розрахувалися — давай на цьому полі після пшениці посіємо соняшник чи сою. Зібрали сою, розрахувалися — давайте кукурудзу. От так подекуди вже доходить до того, що деякі наші агрономи беруть участь у нарадах, які проводить господарство, і разом з агрономами господарств планують роботу. Це приємно, адже свідчить про те, що довіра до нас є», — зазначає вчений.

Найпопулярніша культура, яку вирощують по програмі — соя. Також вирощують кукурудзу, соняшник, ріпак озимий, пшеницю озиму та, навіть, білу гірчицю.

Читати за темою: Захист і догляд саду — досвід господарств Ґадз та VITAGRO

Соя

За словами Миколи Сучека, іноді доводиться просити та переконувати керівників та  агрономамів партнерів, переконувати їх робити ту чи іншу агротехнічну операцію. Проте згодом вони самі дякують за таку наполегливість. Майже всі партнери, які беруть участь у програмі спільного вирощування, після першого року продовжують співпрацю й надалі.

«Ми є диктаторами технології. Контролюються всі етапи вирощування, починаючи від посіву. Ми кажемо — «шановний партнере, сіємо такого-то числа, бо це сорт, наприклад, пізньостиглий, високоврожайний, тому посіяти його треба раніше. І виробник дотримується цих вимог», — каже Микола Сучек.

Після появи сходів консультант виїжджає на поле та складає акт, фіксує фітопатологічну ситуацію та фізіологічний стан посівів, надає рекомендації щодо подальших дій. І так із кожним етапом обробітку аж до жнив.

Читати за темою: Посівна ріпаку: секрети агротехнології

Успіху цих рекомендацій сприяє співпраця фахівців Vitagro Partner із вітчизняними науковими установами, такими як Інститут захисту рослин НААН. Контроль фітопатологічної ситуації здійснюється в режимі онлайн. З появою першої ж хвилі хвороб і шкідників, що починається з Південної і Східної України, вже є аналіз та рекомендації по можливих проблемах, що чекають на ту чи іншу культуру.

«З 2015 року ми розпочали співпрацю з компанією Vitagro Partner. Отримали відповідні консультації, обрали сівозміну, якої ми й дотримуємося. Співпрацюємо по озимій пшениці, ріпаку, сої. Як приклад результативності нашої співпраці — якість врожаю кукурудзи. Зібрали зерно при вологості 16–17%. А ось поруч господарства збирали з вологістю 19–21%. Добрива та засоби захисту, які беремо у Vitagro Partner, не підвели ні разу — маємо відмінні результати. Тому будемо працювати за програмою спільного вирощування й надалі», —  агроном ФГ «Маяк».

Які переваги отримують сільгоспвиробники?

 • Обираючи програму спільного вирощування Vitagro Partner, сільгоспвиробники отримують:
 • якісне, сучасне насіння, підібране з урахуванням кліматичних та географічних особливостей регіону;
 • агрономічний супровід та консультації фахівців на всіх етапах вирощування;
 • використання сучасних інтенсивних технологій вирощування сільгоспкультур, що випробувані на полях Vitagro Partner.

До агрономічного супроводу входять:

 • консультації фахівців під час посіву та на всіх етапах вирощування;
 • фітопатологічна діагностика посівів;
 • чітке дотримання технологій;
 • оперативне реагування в разі екстремальної зміни погодних та інших умов під час вирощування. 

«Протягом останніх 5 років співпрацюємо з компанією Vitagro Partner. Це надійна компанія, яка підставить плече та завжди йде назустріч. Я вже понад 35 років працюю в сільському господарстві, стикався з різними компаніями. Що мені подобається у Vitagro Partner? Вони не намагаються продати просто ЗЗР чи насіння. Вони надають повну технологію,та програму вирощування з агрономічним супровідом. Співпрацюючи з Vitagro Partner, ми переконалися — які б кліматичні умови не були, ми завжди отримуємо хороший результат. Урожайність по всіх культурах у нас виросла в півтора рази», — говорить агроном ФГ «Гетьман Самойлович-Агро».

Компанія пропонує унікальні сорти власної торгової марки СЕМЕЛІТА™ і засоби захисту рослин BAYTON™, виготовлені в Україні за канадською технологією. Також це ексклюзивні інокулянти (Великобританської компанії «Legume Techlolegy»), мікродобрива, стимулятори та імунопротектори.

«Розрахунки між партнерами відбуваються виключно спільно вирощеним врожаєм та не залежать від курсової різниці: (не пишіть цього) програма не передбачає сплати відсотків та комісій за користування кредитом. Фіксована ціна продукції, вказана в договорі, може лише збільшитися, з огляду на кон’юнктуру ринку», — наголошує Микола Сучак.

Що вкладає партнер?

Для успішної співпраці за програмою спільного вирощування врожаю сільгоспвиробник має мати лише землю, техніку та бажання працювати.За комплекс засобів захисту рослин, насіння, мікродобрива, які надає компанія, виробник нічого не платить. За перелічені матеріальні ресурси виробник буде розраховуватися зі спільно вирощеного врожаю. Тому й сільгоспвиробник, і Vitagro Partner максимально зацікавлені виростити відмінний врожай.

«Наш агроном-консультант виїжджає на поле, аналізує це поле, вивчає його історію, ми маємо мобільні лабораторії, де робимо оперативний комплексний аналіз. Після цього ми погоджуємо це конкретне поле, в умовах, в яких працює виробник, підбираємо сорт, технологію, препарати й починаємо разом працювати», — розповідає Микола Сучек.

Обидві сторони роблять свій внесок у спільну справу та працюють для досягнення спільної мети — отримання високого врожаю. І кожен у підсумку отримує свою частку врожаю.

Микола Сучек, начальник відділу насінництва, старший науковий консультант з агрономії агрохімічної компанії Vitagro Partner

«Компанія Vitagro Partner надає повноцінну наукову базу, високоякісне насіння, повний агрономічний супровід та широкий спектр якісних добрив і засобів захисту. Ще одна велика перевага — розрахунок врожаєм, наперед нічого оплачувати не потрібно. По програмі спільного вирощування Vitagro Partner ми працюємо тільки рік. Сподобалося. Будемо продовжувати співпрацю з розширеним списком культур», — ділиться враженнями від співпраці агроном ФГ «Дар»

Які умови участі в програмі?

Щоб стати учасником програми спільного вирощування врожаю, для господарства-кандидата потрібні:

 • посівні площі не менш як 50 га;
 •  відсутність податкового боргу та відкритих виконавчих проваджень;
 • забезпечення угоди додатковою гарантією.

«Ми працюємо тільки з господарствами, які можуть дотримуватися технології, яку ми вимагаємо, та мають техніку прийнятного рівня. Сьогодні ми також співпрацюємо і з деякими агрохолдингами, оскільки вони також хочуть розвиватися і впроваджувати інтенсивні технології, нові, ефективні сорти», — додає вчений.

Які перспективи програми?

Наостанок варто зазначити, що робота за такою програмою на одному полі впродовж кількох років дозволяє враховувати хімічний, фізичний та біологічний чинники для отримання максимальних врожаїв та контролю за станом поля.

Хімічний чинник — це збалансування живлення культур та врахування післядії гербіцидного захисту. Фізичний — покращення фізичних властивостей ґрунту, запобігання водній та вітровій ерозії. Біологічний чинник зумовлюється різною реакцією культур на бур’яни, шкідники та хвороби.

Читати за темою: Підживлення кукурудзи ― рекомендації науковців США

Кожного року відділ R&D Viatаgro Partner вводить по 2-3нових сортів та реєструє 1-2 нових препарати. Крім того, пропонує оновлені технології в умовах зміни клімату для конкретних грунтово-кліматичних умов.

© Андрій Яцина, Kurkul.com, 2019 р.

Виконано за допомогою Disqus