Три новинки, два унікальні додатки — секрет високих врожаїв соняшнику на Запоріжжі

Три новинки, два унікальні додатки — секрет високих врожаїв соняшнику на Запоріжжі

27 серпня 2019 439 0

На початку серпня в с. Гусарка Більмацького району Запорізької області пройшов День поля під назвою «Алоінс-Агро Фест». Захід провели на полях господарства «Алоінс-Агро», яке входить до агрохолдингу LANDFORT(група компаній BKW). Організаторами виступили «Бізон-Тех», ТОВ «Океан Інвест» та «Лімагрейн Україна», партнерами стали також компанії, Precision Planting, Meteo Farm, AgroOnline. Аграріям презентували два нові гібриди, стійкі до 8-ми рас соняшникового вовчка, новий гербіцид, що має комплексну дію на одно- та дводольні бур’яни, два унікальних сервіси для ведення аграрного бізнесу та систему, яка буде порятунком для агровиробників у зоні ризикованого землеробства. Тож детальніше про всі новинки читайте далі.

Знати ворога в обличчя й ефективно з ним боротися 

Головною проблемою виробників соняшнику у Запорізькій області є вовчок соняшниковий. Якщо раніше достатньо було сіяти гібрид із резистентністю до 5-ти рас, то зараз бур’ян-паразит мутує настільки швидко, що такий спосіб вже не діє. Потрібен соняшник із резистентністю до 8-ми рас вовчка. Саме такими є гібриди ЛГ50505 та ЛГ50585, які презентував директор сектору Південно-східного регіону «Лімагрейн Україна» Олексій Жужа.  

«Час іде, і вовчок соняшниковий постійно еволюціонує. За часів Радянського Союзу соняшник на одному полі був максимум 1 раз за 7 років. І тоді було всього 3 раси. Потім соняшник почали сіяти, скільки хотіли. Аграрії неправильною технологією та порушеною сівозміною пришвидшили мутацію паразита», — акцентував Олексій Жужа.

Олексій Жужа, директор сектору Південно-східного регіону «Лімагрейн Україна»

Вказані гібриди не мають аналогів в Україні та є порятунком для заражених паразитом полів, зауважує директор сектору Південно-східного регіону «Лімагрейн Україна». Наразі на ринку існують багато гібридів, стійких до 5-6 рас, і лише у «Лімагрейн Україна» — до 8-ми рас. Також експерт додав, що на полях Запорізького і Дніпропетровського регіонів вже присутні всі 6 рас, місцями 7 рас паразита, є і поодинокі випадки 8-ми рас. 


 Дефіцит опадів, ранні строки посіву, присутність вовчка соняшникового на полях — характерні проблеми, з якими стикається фермер при вирощуванні культури. Тому не менш важливим елементом технології вирощування соняшнику є внесення ЗЗР.  Менеджер «Океан Інвест» в Дніпропетровській, Херсонській, Запорізькій областях Євген Зобнєв нагадав, що наразі портфоліо компанії складається із 30 препаратів і постійно поповнюється новими продуктами, які допоможуть ефективно боротися з бур’янами на полях.

У наступному сезоні на ринок виходить новий гербіцид Тізеголд БТ. Переваги препарату:

  • наявність двох діючих речовин (тербутилазин та S-метолахлор), що комплексно діють на одно- та дводольні бур’яни;
  • не промивається опадами у глибокі шари ґрунту.

Гербіцид може використовуватись для обробки соняшнику, кукурудзи, сої, картоплі, сорго (при попередній обробці цієї культури антидотом).

Нові технології, що завжди будуть під рукою

У сезон польових робіт у аграрія кожна хвилина на вагу золота. Але від оцінки ефективності виробництва ніхто не звільняв. Тут на допомогу фермеру приходить сервіс «Агро Онлайн». Він подає процес чи стан об’єкта на виробництві у вигляді індексу. До прикладу: індекс стабільності показує стан оформлених договорів оренди та цілісність зембанку. Співзасновник та операційний директор «Агро Онлайн» Віктор Боровик вважає, що сервіс дозволяє виробнику зрозуміти: яка ситуація із зембанком, станом поля, техпарком, і чи потрібно втручатися оперативно (наприклад, коли більша частина поля заражена шкідником і це показує відповідний індекс).

 Віктор Боровик, співзасновник та операційний директор «Агро Онлайн»

«Ми працюємо вже 4-й рік. Обслуговуємо 350 господарств по всій території України. Починаючи працювати, робили акцент на фіксації та занесенні даних в електронному вигляді для звітності й аналізу. Зараз система розділена на 4 модулі: облік активів, планування, моніторинг процесів, аналіз», — зазначив Віктор Боровик.

Попереджений — значить озброєний, бо всім відомо, як важливо знати все про погоду заздалегідь. У цьому аграріям допомагає новий незалежний сервіс для моніторингу агропогоди Meteo Farm. В ньому фермер має можливість отримати точні метеорологічні дані саме про своє поле у режимі онлайн із сповіщенням на телефон. Новий стартап надає близько 50 метеопоказників про температуру повітря, ґрунту, можливість опадів і т. д., завдяки чому можна завчасно реагувати на їх зміну. Наприклад, вказує найкраще вікно для внесення ЗЗР чи сповіщає про вірогідність приморозків на конкретному полі. 

Meteo Farm надає можливість безкоштовного тестування сервісу протягом одного місяця.

«За перший сезон існування сервісу ми вже маємо понад 1000 зацікавлених клієнтів, які протестували систему Метео Фарм. Намагаємось оперативно реагувати на вимоги ринку. Тому переглянули бізнес-план та запропонували тариф “Легкий” (моніторинг 5-ти полів)», — додав у коментарі засновник сервісу Дмитро Максименко.

Коли рядок, мов шнурочок: можливості Precision Planting 

Сівалкою точного висіву українського фермера уже не здивуєш. А як щодо агрегату, який гарантує сингуляцію (якість проростання) 99+%? З таким американським винаходом аграріїв познайомили керівник проекту точного землеробства компанії «Бізон-Тех» Дмитро Граца та представник компанії Precision Planting Іван Дейнеко.

Дмитро Граца, керівник проекту точного землеробства компанії «Бізон-Тех»

Виробники знають, що 1% втрати сингуляції — це 1 ц недоотриманої врожайності з кожного гектара. Щоб запобігти цьому, достатньо встановити на сівалку систему Precision Planting. Винаходом американського фермера та його дружини Ґреґа і Сінді Саудер світ користується більше 20 років. Система дозволяє підвищити рентабельність виробництва за рахунок швидшого посіву та високої сингуляції 99+%. 

Щодо вартості переобладнання сівалки, то Дмитро Граца зазначив, що рішення Precision Planting на 8-рядну сівалку вийде близько $4 тис. на один ряд (максимальне переобладнання). Але для 16-рядної чи 24-рядної це буде дешевше в перерахунку на один рядок. Точна вартість залежить від моделі сівалки та інших технологічних нюансів.

Полігон інновацій: огляд демополя в «Алоінс-Агро»

Посів рівномірний, немає дублів у рядку, вовчок відсутній, соняшник здоровий. Це диво? Ні, результат якісного захисту та відпрацьованої технології, що включала систему захисту «Океан Інвест». 

Попередником соняшнику на демополях були зернові. Восени провели осіннє глибоке рихлення з глибиною 35 см. Навесні провели дві передпосівні культивації. Сівбу розпочали 28 квітня з нормою висіву 38 тис./га. Сіяли гібриди «Лімагрейн Україна» ЛГ50505 та ЛГ50585

На полі 29-30 квітня та 1 травня пройшли зливи, які розмили посіви та залишили на полі не більше 32-33 тис. рослин/га. Та за рахунок якісного посіву, витриманої глибини і точного розташування насінин у рядку врожайність на полі очікують в межах 2,3-2,4 т/га, які зазвичай у цьому регіоні отримують, висіваючи 48-50 тис./га. Такою інформацією поділився керівник проекту «Точне землеробство» компанії «Бізон-Тех» Дмитро Граца

Стосовно захисту, то менеджер «Океан Інвест» Євген Зобнєв рекомендує працювати препаратами Поляріс БТ, Пром БТ, Карабас БТ, Аконіт БТ. З бур’янами економічно й ефективно боротися тандемом Поляріс БТ (1,5 л/га) + Пром БТ (2-4 л/га залежно від забур'яненості поля). 

«Ранні посіви соняшнику, які сіють на початку квітня, краще обробляти на фазі 4-6 справжніх листків фунгіцидами Соле БТ (0,4-0,6 кг/га), повторно баковою сумішшю із Карабас БТ (1 л/га) + Аконіт БТ (0,5 л/га). Гібриди, які висівають пізніше, менш схильні до уражень грибковими хворобами. Але при вологій погоді, низьких температурах з метою профілактики грибкових захворювань обробку пізніх посівів соняшнику рекомендую проводити у фазі 6-10 листків»,— відмітив Євген Зобнєв.

 Євген Зобнєв, менеджер «Океан Інвест» в Дніпропетровській, Херсонській, Запорізькій областях

«Ми демонструємо фермерам комплексний підхід у технології вирощування соняшнику. Наприклад, «Океан Інвест» займається засобами захисту рослин й ідеально може пояснити цей фрагмент технології. А такі заходи дозволяють отримати повну інформацію про посівний матеріал, особливості внесення добрив, технологію висіву, моніторинг погодних умов. Клієнт отримує максимум інформації щодо сучасної технології вирощування соняшнику», — пояснила Ірина Кас’яненко.  

Засновниця ФГ «Володимир» Ніна Попеску  — одна з тих гостей заходу, яка відвідала його, аби отримати більше інформації про нові технології вирощування соняшнику, ознайомитись з гібридами соняшнику та сучасними ЗЗР.

«Навіть на пенсії я стараюсь бути в курсі всіх новинок. Сьогодні почула про технологію від «Океан Інвест». Консультанти на прикладі пояснили, що і коли вносити. За такими підказками я сюди і їхала», — додала Ніна Попеску.

Для директора ТОВ «Щедрі Лани 2016» Івана Шастуна День поля став «відкриттям» сервісу «Метео Фарм».

«Дуже цікаво було почути про сервіс «Метео Фарм». Я потім до дівчат окремо підходив та цікавився усіма можливостями й тарифними планами. Цей сервіс — знахідка для фермера. Я і не знав, що таке у нас в Україні є!» — прокоментував Іван Шастун.

А от організаторів заходу фермер знає добре. До слова, з компанією «Океан Інвест» працюють з самого початку її виходу на ринок. Знайомі з лінійкою препаратів, постійно їх закуповують.

Директор С(Ф)Г «Терра» Андрій Савенко не пропускає жодного такого заходу. Бо де ще виробник може почути свіжу інформацію та перейняти передову технологію? 

«Продукцію «Лімагрейн Україна» я знаю добре і працюю з їхніми гібридами соняшнику. А з «Океан Інвест» я тільки знайомлюсь. Збираю інформацію, читаю відгуки в інтернеті, питаю у колег: якщо дійсно компанія пропонує продукцію такої високої якості, то навіщо переплачувати?» — зазначає фермер. 

Виробники ще довго не покидали демополя. Радились із консультантами, уточнювали деталі, ділились враженнями від заходу. А значить, соняшник на півдні обов’язково порадує високими, як для регіону недостатнього зволоження, врожаями.

© Марина Солонар, Kurkul.com, 2019 р.

Виконано за допомогою Disqus

+ 35° ... + 22°

Вітер

1.9м/с

Опади

0мм

Вологість

61%