Оцінку силосу поставить корова — Silage Workshops від LNZ Group

Оцінку силосу поставить корова — Silage Workshops від LNZ Group

9 вересня 2019 1007 0

Нещодавно компанія LNZ Group спільно з канадською компанією North American Plant Genetics представили новий бренд насіння — UNIVERSEED. Цьому передували спільні п’ятирічні дослідження селекційних можливостей для створення якісного портфеля насіння.

Ідея бренду полягає у тому, щоб вибирати кращий генетичний матеріал, гібридизувати на своїх полях і доводити до посівних стандартів на Лебединському насіннєвому заводі. Він входить у структуру LNZ Group, пропонуючи аграріям ефективні гібриди, які б були максимально адаптовані під кліматичні зони в Україні.

Silage Workshops — від Дніпра до Переяслава

Щоб максимально вичерпно продемонструвати можливості гібридів нового бренду, компанія LNZ Group провела 2 силосні воркшопи, запросивши колег із Канади — президента North American Plant Genetics Джона Ковена та доктора с/г наук Френсіса Глена. Заходи відбулися в Дніпропетровській області на базі господарства «Перемога АВК» та на Київщині — у господарстві «Україна».


Дізнатися про особливості гібридів UNIVERSEED та подивитися на них у полі на Дніпровський Silage Workshop, який відбувся 20 серпня, приїхали аграрії і з інших областей України. Приймав гостей керівник «Перемога АВК» Анатолій Клименко. За його словами, господарство виробляє 58 т молока екстра-класу на добу, що дозволяє йому займати друге місце за об’ємами виробництва в Україні, тож важливість підбору правильних гібридів для отримання якісного силосу важко переоцінити.

«Нашим гостям ми покажемо два гібриди з лінійки UNIVERSEED, що ми висіяли на нашому полі, а також контрольну ділянку для порівняння. Впевнений, що на всі питання, які можуть виникнути в спеціалістів та агрономів, будуть вичерпні відповіді від канадських експертів. Приємно бачити, що сьогоднішній захід має такий потужний науковий супровід», — повідомив Анатолій Клименко.

Анатолій Клименко, керівник «Перемога АВК»

Під силосні гібриди UNIVERSEED на господарстві цьогоріч відведено 100 га. Проте, як каже Анатолій Володимирович, остаточну оцінку силосу поставить корова. Якщо все пройде згідно з очікуваннями, у чому він не сумнівається, дивлячись на результати в полі, на господарстві вже готові розширити посівні площі для нового бренду.

Після вітального слова керівника «Перемога АВК», керівник Агродепартаменту LNZ Group Василь Кифорук розповів докладніше про лінійку гібридів бренду UNIVERSEED.

  • Перший гібрид — S3825 достатньо інтенсивно розвивається на початкових етапах та підійде для зон стійкого й достатнього зволоження, оскільки менш посухостійкий у порівнянні з іншими гібридами компанії. Характеризується стійкістю до хвороб, а ФАО 380 дає можливість отримати силос швидше.
  • Гібрид S3909 можна вирощувати у всіх зонах. За оцінками експертів він отримав від 7 до 8 балів посухостійкості. Тут уже вище ФАО, формується більша кількість листків, до того ж гібрид холодостійкий, що дозволяє висівати його в ранні терміни. За результатами двох останніх років демонструє чудову пластичність.
  • Гібрид S4210 цього року виправдав усі сподівання експертів LNZ Group. Він отримав найкращий показник посухостійкості у цьогорічних непростих погодних умовах — 9 балів. Водночас це й холодостійкий гібрид, що володіє високим потенціалом — у посушливих зонах дає 12 листків.

Василь Кифорук, керівник Агродепартаменту LNZ Group

«У середньому на Півночі гібрид може дати до 14 листків, це над качаном. Загалом, він підкуповує своєю пластичністю — у всіх зонах показав себе як один із найкращих. Оцінювали за багатьма параметрами, від густоти, висоти кріплення качана до співвідношення перетравних та неперетравних частин», — описує перспективи гібрида Василь Кифорук.

Слова представника LNZ Group підтверджують і фермери, що вже встигли випробувати S4210 у себе на полях.

«У поточному сезоні ми сіяли гібрид 4210, який уже встигли зібрати. Отримали при 240 мм опадів 300 ц/га силосної маси. Зарекомендував гібрид себе добре. Ми будуємо комплекс ще на 2 тис. дійного стада при наявній зараз 1 тис. голів. Тому питання якісної годівлі для нас надзвичайно актуальне. Вибираємо ті сорти, які точно підійдуть для нашої зони і з якими надалі будемо працювати. Я думаю, що в подальшому ми будемо пробувати не тільки 4210 гібрид бренду UNIVERSEED, а виберемо ще три-чотири, щоб зрозуміти різницю, обрати для себе оптимальний варіант», — розповідає представник ТОВ «Агрофірма «Піщанська» Руслан Довгопол.

Руслан Довгопол, представник ТОВ «Агрофірма «Піщанська»

Поділяє його думку й директор ПСП «Новоселиця» Анатолій Березовський. У цьому господарстві гібриди UNIVERSEED займають 100% посівних площ, відведених під силосну кукурудзу.

«Гібриди силосної кукурудзи UNIVERSEED нам дуже допомогли збільшити надої і зменшити собівартість молока. Ми отримали дійсно ту кукурудзу, яку багато років чекали. Вона добре перетравлюється, має більший вміст поживних речовин. Завдяки цьому ми змогли скоротити у витратній частині консервовані корми, тому що силос займає більше 50 % нашого раціону. За останній рік ми отримували 1200 л на корову. І все це завдяки якісному силосу», — ділиться досвідом Анатолій Березовський.

Анатолій Березовський, директор ПСП «Новоселиця»

Канадські напрацювання для українських аграріїв

Ключовими для обох силосних воркшопів — як на Дніпропетровщині, так і на Київщині, стали виступи Джона Ковена та доктора Френсіса Глена. За підтримки LNZ Group Джон Ковен створив компанію «North American Plant Genetics» (NAPG) й у 2015 р. розпочав спільні дослідження гібридів кукурудзи в Україні.

«Цього року ми представляємо нашу нову програму досліджень — сої та соняшнику. Наступного року до них приєднається й сорго. На сьогодні у нас є 395 гібридів, з яких, я сподіваюсь, 5–10 зможемо представити на ринку. Спільно з LNZ Group ми проводимо велику кількість досліджень по всій Україні. Захоплююча річ, коли працюючи в агрономії, можна постійно впроваджувати нові технології. Тому я надзвичайно радий представити наші напрацювання на українському ринку й надати вам найкращу генетику», — розповів Джон Ковен.

 Джон Ковен, президент North American Plant Genetics

Селекція кукурудзи з геном підвищеної облиствленості рослин була розпочата у 80-х роках минулого століття компанією Glenn Seed Ltd. Засновником ї, власне, і став доктор Френсіс Глен.

Знадобилося більш ніж десять років, щоб інтегрувати цей ген у матеріали, що використовувалися в програмі, очистити їх і створити гібридний сорт. Зрештою, від подальшої роботи з цим гібридом довелося відмовитись, оскільки його ядра виявилися надто вологими та крихкими для зернового ринку, а стебла — надто м’якими. Саме ці характеристики рослини наштовхнули на думку створити унікальний силосний гібрид кукурудзи.


Силосні Leafy гібриди кукурудзи з високою облиствленістю застосовуються в молочній промисловості в регіонах Північної Америки, Європи, Австралії та Південної Америки вже понад 25 років, а силосний гібрид Floury Leafy (з високою облиствленістю та борошнистим зерном) використовується у виробництві молока вже майже 10 років. Саме такі гібриди представлені в лінійці бренду UNIVERSEED.

«Всі гібриди Leafy і Floury Leafy, які ви можете знайти в будь-якій країні, походять від нашої селекційної програми. Я проводив селекцію цих гібридів з 1985 року. Наші гібриди з’явилися в 1992 р., і це були перші силосні гібриди на ринку», — пригадує доктор Френсіс Глен.

Доктор Френсіс Глен.

За його словами, однією з основних переваг у вирощуванні силосного гібрида кукурудзи Leafy типу і використанні його як корму є насамперед отримання рослин із додатковим листям. Крім того, кукурудза Leafy з борошнисто-склоподібним зерном має високу інтенсивність росту навесні і створює дуже товстий покрив. Відповідно, зменшується кількість сонячного світла, яке потрапляє на землю, що перешкоджає росту бур’яну. Додаткове листя над качаном також забезпечує вищий індекс листкової поверхні, що сприяє утворенню більшої кількості цукру. Цей цукор перетворюється в качані на крохмаль. Додаткове листя сприяє також збільшенню загальної маси.

Серед переваг варто також зазначити високу гнучкість стебла, яке швидше зігнеться під сильними поривами вітру, ніж зламається.

Ще один важливий аспект, на якому наголосив доктор Френсіс Глен — це тривалий період жнив. Зелена маса та качани Leafy гібридів висихають повільніше та з однаковою швидкістю. Порівняно з силосно-зерновими гібридами Leafy довше зберігає майже ідеальний для силосу рівень вологості (65%) та стиглості ядра (50%). У свою чергу, довший період жнив дає виробникам молочної продукції більше шансів зібрати гарний урожай і зберегти корм оптимальної якості.

«У нас близько 1 тис. голів дійного стада. Торік Компанія LNZ Group запропонувала нам спробувати новий силосний гібрид. Ми засіяли 200 га й залишилися задоволені. Одна з головних для нас переваг — подовжений термін збирання. Ми не маємо власного комбайна, тож деколи доводиться певний час чекати, доки приїде орендований. І гібрид від LNZ Group дозволяє нам це зробити», — підтверджує співвласник ПСП «Нове Життя» Богдан Бондаренко.

Богдан Бондаренко, співвласник ПСП «Нове Життя»

Також гібриди Leafy характеризуються високим вмістом крохмалю та коротким періодом консервування.

Їхні зерна містять більшу кількість борошнистого крохмалю, відповідно, під час подрібнення на силос вони легко розламуються на дрібні часточки, що зменшує потребу в пом’якшенні крохмалю молочною кислотою в силосній ямі для забезпечення його перетравлення в рубці.

Густе листя сприяє фотосинтезу й утворенню в рослині більшої кількості цукру, який потрібен для утворення молочної кислоти під час силосування. Завдяки скороченому періоду силосування виробники молочної продукції можуть зменшити втрату сухої маси й заощадити на просторі для зберігання.


Що ж до гібридів Floury Leafy, то за словами канадського вченого, вони мають ті ж самі характеристики, що й гібриди Leafy типу, але їхній крохмаль краще розщеплюється в рубці, що сприяє отриманню більших надоїв.

Зерна гібридів Floury Leafy містять природний рецесивний ген під назвою opaque-1. Приблизно 25% зерен на кожному качані мають повністю борошнисту внутрішню частину. Решту 75% складають звичайні зерна, як у гібридів Leafy. Вони повільно висихають і легко розламуються під час подрібнення й жування, завдяки чому крохмаль краще засвоюється.

UNIVERSEED в дії полі

Практична частина Silage Workshops проходила в полях. Як і в господарстві «Перемога АВК», так і в ТОВ «Україна», спеціально для заходів, організованих LNZ Group, у полі залишили кілька ділянок із посівами гібридів UNIVERSEED для порівняння із кукурудзою, яку на підприємствах доти вирощували на силос. 

Разом із закордонними експертами учасники семінару мали змогу проінспектувати посіви, вислухати коментарі та поради канадських вчених та особисто оцінити переваги гібридів UNIVERSEED.

У ПОА «Україна» для гібридів UNIVERSEED цьогоріч виділили 170 га, та вже наступного року, за словами заступника директора з виробництва Віталія Порало, площі під ними суттєво зростуть.

«У наступному сезоні ми плануємо розширити наші посіви силосної кукурудзи до 270 га у зв’язку зі збільшенням молочного поголів’я. Гібриди UNIVERSEED, які ми вже встигли випробувати на наших полях, однозначно допоможуть забезпечити корів якісним кормом», — розповів заступник директора з виробництва ПОА «Україна» Віталій Порало.

Віталій Порало, заступник директора з виробництва ПОА «Україна»

Учасники Дніпропетровського силосного воркшопу, окрім виїзду в поле, побували також і на молочно-виробничому комплексі, що входить у структуру «Перемога АВК»«Єкатеринославський». Це найбільший розплідник корів породи Brown Swiss в Україні — 5,5 тис. голів, з них 1,3 тис. — дійного стада. Окрім самого комплексу, аграрії мали нагоду побачити й заготівлю силосу.


Якщо говорити про обидва заходи — київський та дніпровський, неможливо не відмітити високу зацікавленість аграріїв, які відвідали силосні воркшопи від LNZ Group. Приміщення, у яких проводилися презентації та доповіді експертів, ледве вміщали всіх бажаючих дізнатися про гібриди бренду UNIVERSEED.

«Ми приємно здивовані, що тематика нашого заходу викликала настільки потужний інтерес серед сільгоспвиробників. Сьогодні ми бачимо людей, які приїхали не просто послухати чергову лекцію, а ставили професійні запитання та жваво спілкувалися з нашими канадськими партнерами як під час доповіді, так і в ході огляду посівів у полі», — розповів директор дистрибуційної компанії LNZ Group Андрій Полтавець.

Андрій Полтавець, директор дистрибуційної компанії LNZ Group

Він також додав, що силосні гібриди UNIVERSEED, які доступні на вітчизняному ринку вже протягом двох років, отримують лише позитивні відгуки від аграріїв.

Такі результати дають підстави сподіватися, що бренд UNIVERSEED завоює свою нішу в Україні, водночас буде сприяти розвитку та зміцнювати позиції вітчизняної молочної галузі.

© Андрій Яцина, Kurkul.com, 2019 р.

Виконано за допомогою Disqus

+ 23° ... + 17°

Вітер

2.5м/с

Опади

0мм

Вологість

52%
Матеріали за темою