Підсівання покривних культур у кукурудзу ― підвищення успіху

Підсівання покривних культур у кукурудзу ― підвищення успіху

17 жовтня 2019 1003 0

Підсівання покривних культур в кукурудзу є багатообіцяючою практикою, яка могла б полегшити використання покривних культур там, де раніше це було неможливим. Як і в будь-якій новій практиці, для підвищення шансів на успіх необхідно приділити більше уваги технології. У цій статті ми поділимось деякими практиками, які можуть підвищити потенціал підсівання покривних культур. 

Вибір поля

Успішне підсівання ― це результат взаємного впливу покривних культур та кукурудзи один на одного та технології. Ідеальна технологія, ймовірно, трохи варіює від регіону до регіону і від поля до поля. Конкурентоспроможність кукурудзи і температура та стрес від посухи в регіоні впливатимуть на результат та можуть призводити до меншого накопичення біомаси підсівними культурами.

Читати за темою: Підсівання покривних культур у кукурудзу або сою.

Наша загальна рекомендація ― орієнтуватися на підсівання в кукурудзу у фазі розвитку від V5 до V7. На цьому етапі потенціал отримання травм від залишків гербіцидів зменшується і цей час є оптимальним для прирядкового внесення азоту. У цей час також можна застосовувати гліфосат або глюфосинат, якщо є потреба боротьби з бур’янами до появи покривних культур. У більшості регіонів ми досягли успіху при такому підході та домоглися гарного росту покривних культур. 

Обсяг накопиченої біомаси покривних культур восени буде залежати від ряду факторів, включаючи види покривних культур, строки достигання гібриду кукурудзи, а також дати посадки та збору врожаю, напрямку вирощування кукурудзи (на зерно чи силос) та технології живлення ґрунту.

Успіх підсівання в нашій роботі та в інших показав, що такі фактори, як густота рослин, терміни підсівання та час достигання гібриду кукурудзи, можуть вплинути на успішний ріст покривних культур восени. За потреби ці фактори повинні бути відрегульовані для покращення результату підсівання  у певних регіонах.

Читати за темою: Шкідники кукурудзи.

Джерело фото: cropwatch.unl

Ми досягли успіху з густотою кукурудзи до 32 тис. на акр (80 тис. га — прим. ред.) за нашими типовими рекомендаціями. Зменшення густоти кукурудзи до 22-26 тис. на акр (55-65 тис./га — прим. ред.) поліпшить ріст та збільшить біомасу покривних культур восени. Однак у більшості випадків ми не хочемо скорочувати густоту кукурудзи наскільки, щоб це впливало на врожайність чи рентабельність. Використання компромісних варіантів щодо густоти кукурудзи є однією із стратегій технології вирощування, що можуть розглядатись.

Раннє підсівання у фазі V3-V5 було успішним у Канаді, а восени підвищувало накопичення біомаси покривних культур. Це може знадобитися в умовах, коли кукурудза занадто конкурентоспроможна для підсівання. Ми не оцінювали підсівання у кукурудзу у фазі V5 і мали певну занепокоєність щодо потенційної конкуренції покривних культур з кукурудзою. Ми пропонуємо зробити кілька експериментів на вашій фермі на менших полях або ділянках і перевірити, яка тактика найкраще підходить для вас. Ми мали певний успіх з підсіванням на пізніших етапах, таких як V8, але цей варіант найкраще придатний для полів з менш конкурентоспроможною кукурудзою.

У більш конкурентних посівах це може бути корисним для ранньостиглих гібридів. Зазвичай вони мають короткий термін вегетації, а зерно висихає ще до збирання врожаю. Це дозволить краще проникати світлу на початку осені та сприятиме зростанню та розвитку покривних культур. Зміну групи стиглості гібридів слід враховувати лише в тому випадку, якщо вона є частиною цілого плану управління фермою, а не якщо вона впливає на рентабельність. Часто менші витрати на сушку, ранній збір врожаю, вищі ціни та залишкові ефекти врожаю покривних культур можуть компенсувати помірне зниження врожаю, властиве раннім гібридам.

Гербіциди для підсіяних покривних культур / Поради щодо боротьби з бур’янами

Підсіяні покривні культури впливатимуть на стратегію боротьби з бур’янами в полі, оскільки деякі гербіциди можуть вплинути на впровадження покривних культур. Поля з великою кількістю бур’янів або з певними стійкими до гербіцидів бур'янами не можуть бути рекомендованими для підсівання, оскільки для них можуть знадобитися гербіциди з тривалою дією або багаторазове їх застосування після сходів.

Протягом останніх п’яти років ми оцінювали на кукурудзі дію залишків гербіцидів на дводольні та злакові рослини при підсіванні. Наступна інформація ґрунтується на цих спостереженнях і перераховує наші поточні рекомендації щодо деяких гербіцидів, які:

  1. можуть бути проблемою
  2. можуть бути проблематичними, особливо за повних доз
  3. сумісні з підсіяними покривними культурами

Наша мета — надати рекомендації, щодо гербіцидів, які несуть мінімальний ризик для підсіяних покривних культур.

Основним підходом до гербіцидного захисту та підсівання було використання гербіцидів з відсутньою або короткою післядією або обробіток ґрунту з подальшим застосуванням гліфосату або глюфосинату перед підсіванням. Можливість використання гербіцидів тривалої дії залежить від типу покривної культури, що підсівається. Під час підсівання суміші видів, які включають злаки, бобові та хрестоцвіті, такі як кормова редька, варіантів гербіцидів із тривалою дією менше. Покривні культури, що належать до однієї родини (наприклад, злаки чи бобові), можуть надати більший вибір гербіцидів (табл. 1).

Читати за темою: 10 секретів кукурудзяного рекорду від Адріана Кокса.

Для кукурудзи, яка не є стійкою до гліфосату або глюфосинату (Roundup Ready або Liberty Link), можна застосовувати подібні досходові програми захисту, але виключаючи гліфосат або Liberty. Гербіциди, наведені в таблиці 2, мають обмежену залишкову активність та/або толерантність до злаків, бобових або хрестоцвітих. Ці позакореневі гербіциди необхідно застосовувати перед висіванням, коли бур’яни дрібні. Зазвичай це буде 3–5 тижнів після сівби кукурудзи та за тиждень або більше до підсівання. В органічних системах комбінація обробітку ґрунту та вирощування покривних культур використовується для боротьби з бур’янами, а вплив гербіцидів на покривні культури не викликає особливих проблем. Якщо планується використання урожаю покривних культур для випасу, більшість гербіцидів для кукурудзи дозволяють випасати худобу на вегетативній масі кукурудзи, хоча на етикетках гербіцидів немає нічого, стосовно підсіяних покривних культур.

Читати за темою: Світовий ринок кукурудзи — найбільші експортери та імпортери.

У нас був невеликий досвід та менший успіх підсівання покривних культур в сою. Соя є дуже конкурентоспроможною, і підсіяним покривним культурам важко пережити інтенсивне затінення, коли соя розвиває листовий покрив. Сівба короткосезонних сортів, які не такі високі, сівба сої трохи пізніше сезону, наприклад, у червні або як другий урожай після озимих зернових в регіонах, де це поширено, може забезпечити більший успіх підсівання. Залишки гербіцидів для сої несуть таку ж небезпеку для успішного розвитку покривних культур, що і гербіциди для кукурудзи.

Вибір видів покривних культур

Ідеальними видами для підсівання є такі, що мають холодостійкість, посухостійкість, а також є тіньовитривалими та відносно простими у вирощуванні. До них в основному відносяться однорічний райграс, червона та рожева конюшини (див. таб. 4).

Однорічні райграси є перспективними, незалежно чи це справжній однорічний райграс, чи райграс італійський (Lolium multiflorum — прим. ред.) . Однорічний справжній райграс коштує дешевше, а іноді виробляє трохи більше біомаси, але він може колоситись восени і більше піддається вимерзанню взимку. Італійський райграс не колоситься і часто має кращу зимостійкість. У більшості наших досліджень використовується однорічний райграс, і ми маємо менше досвіду роботи з італійським райграсом. Ми пропонуємо висівати райграс по 15-20 фунтів на акр (17-22,5 кг/га — прим. ред) у монопосівах, або 10-15 фунтів на акр (11-17 кг/га — прим. ред.) у суміші з конюшиною.

Конюшина. Джерело: pixabay.com

Серед конюшин середня червона конюшина виявилась найбільш успішною у наших дослідженнях. Вона досить стійка до тіні, має хорошу зимостійкість і коштує дешевше, ніж деякі інші конюшини. Обов’язково впевніться, щодо правильності норми висіву бобових. Сіється середня червона конюшина по 8-10 фунтів на акр (9-11 кг/га — прим. ред.) у монопосіві або 5-8 фунтів на акр (5,5-9 кг/га — прим. ред.) у суміші з райграсом.

Альтернативою червоній конюшині є багряна конюшина (Trifolium incarnatum — прим. ред.). Вона часто виробляє трохи більше біомаси восени при підсіванні, але може вимерзати взимку в Пенсільванії та на Півночі. Підсівається багряна конюшина з нормою 10-15 фунтів на акр (11-17 кг/га — прим. ред.) як самостійна культура або 8-12 фунтів на акр (9-13,6 кг/га — прим. ред.) у суміші з райграсом.

Читати за темою: Мінімізація афлатоксину у кукурудзі.

Ми оцінювали також грястицю збірну, тонконіг лучний, пажитницю багаторічну, кострицю очеретяну та ряд бобових, таких як горошок волохатий, конюшина повзуча та буркун жовтий. Грястиця збірна працювала досить добре і є більш зимостійкою, ніж райграс, а інші злаки не мали успіху. У нас були змішані результати з горошком волохатим, а інші бобові також не мали успіху.

Таблиця 1 показує вірогідність травмування гербіцидами різних видів злаків, бобових, хрестоцвітих або сумішей при підсіванні на 5–7 тиждень після сівби кукурудзи. Ймовірне травмування вказує на те, що ці гербіциди не слід застосовувати при підсіві чутливих видів покривних культур. Можливе травмування вказує на потенційне використання цих гербіцидів, але можливе виникнення певних негативних ефектів. Використовуйте ці гербіциди у кількості, що складає 1/2 - ⅔ від норми. Гербіциди, що належать до категорії безпечних і травмування ними покривних культур є малоймовірним, можуть використовуватися за нормальних норм. У цій таблиці не перелічено усіх продуктів, що містять ці діючі речовини.

Злакові покривні культури

ТРАВМИ ЙМОВІРНІ

Травми ймовірні

МОЖЛИВЕ ТРАВМУВАННЯ

Можливе травмування

ТРАВМИ МАЛОЙМОВІРНІ

Травми малоймовірні

Бобові покривні культури

ТРАВМИ ЙМОВІРНІ

Травми ймовірні

МОЖЛИВЕ ТРАВМУВАННЯ

Можливе травмування

ТРАВМИ МАЛОЙМОВІРНІ

Травми малоймовірні

Хрестоцвіті покривні культури

ТРАВМИ ЙМОВІРНІ

Травми ймовірні

МОЖЛИВЕ ТРАВМУВАННЯ 

Можливе травмування

ТРАВМИ МАЛОЙМОВІРНІ

Травми малоймовірні

Покривні культури - суміші (злаки/бобові/хрестоцвіті)

ТРАВМИ ЙМОВІРНІ

Травми ймовірні

МОЖЛИВЕ ТРАВМУВАННЯ

Можливе травмування

ТРАВМИ МАЛОЙМОВІРНІ

Травми малоймовірні

Таблиця 2 наводить післясходові гербіциди для кукурудзи, які мають коротку післядію або толерантні до покривних культур. Гербіциди потрібно застосовувати до підсівання покривних культур.

Післясходові гербіциди для кукурудзи

Таблиця 3 показує придатність гербіцидів тривалої дії для сої для підсівання покривних культур. Гербіциди необхідно застосовувати перед підсіванням покривних культур.

Придатність соєвих гербіцидів тривалої дії для підсівання покривних культур

Таблиця 4. Запропоновані норми висіву для підсівання покривних культур на один акр (перераховано на 1 га — прим. ред.). Це види, з якими ми маємо досвід роботи. Інші види також можуть бути придатними, але ми їх не тестували.

Запропоновані норми висіву для підсівання покривних культур на один гектар

Ще один вид, який ми оцінювали - це редька дайкон. Норми висіву райграсу від 3 до 5 фунтів на акр (3,4-5,5 кг/га — прим. ред.) були результативними. Редька не дасть великих коренів у вигляді підсівної культури, але може дати деяку кількість біомаси та коренеплодів для доповнення злаків.

Часто суміші конюшини та райграсу добре працюють, і також у суміш можна додавати редьку. Суміші забезпечують різноманітність та потенційну користь, яка надходить від кількох видів. Типова суміш райграс/конюшина/редька включає близько 12 фунтів райграсу (13,6 кг/га - прим. ред.), 8 фунтів конюшини червоної (лучної) (9 кг/га - прим. ред.) та редьки 3 фунти (3,4 кг/га - прим. ред.). У деяких пробах ми використовували суміш однорічного райграсу (10 фунтів) (11,3 кг/га - прим. ред.) і грястиці збірної (10 фунтів) (11,3 кг/га - прим. ред.), редьки (3 фунти) (3,4 кг/га - прим. ред.) та червоної або малинової конюшини (5 фунтів) (5,7 кг/га - прим. ред.).

Джерело: media.npr.org

Підживлення

Загалом ми підживлюємо кукурудзу з підсіяною покривною культурою, як і іншу кукурудзу. Внесення концентрованого КАС, що розпилюється над рядами покривних культур, може спричинити часткову загибель посівів покривних культур або у деяких випадках стимулювати покривні культури. Бічне внесення між кожним датковим рядом може посилити цей ефект і призвести до зростання маси покривних культур в кожному додатковому ряду, особливо при менш конкурентоспроможних посівах кукурудзи. Бічне внесення спеціальною сівалкою для підсівання або іншим пристроєм, який може вносити азотні добрива біля основи рослин кукурудзи, може мінімізувати ці ефекти.

Вплив збору врожаю

Процес збирання силосу може пошкодити підсіяні покривні культури, але часто вони швидко відновлюються і протягом двох тижнів при хороших умовах вирощування вони знову повинні виглядати добре. Якщо умови збору врожаю є вологими із ущільненням ґрунту під великими вантажівками та комбайнами, можливі певні перманентні пошкодження. Під час збирання зерна намагайтеся уникати «затоптування» покривних культур. Налаштуйте зріз комбайна трохи вище, щоб уникнути подрібнення стебел, зберігаючи зерно. Уникайте скошування кукурудзяних стебел після збору врожаю, оскільки кукурудзяне бадилля може придушити покривні культури. Натомість розгляньте можливість залишати високу стерню в полі, на висоту покривних культур.

Сівалка для підсівання покривних культур. Джерело фото: bloximages.newyork1.vip.townnews.com

Зупинка росту покривних культур

Більшість покривних культур досить легко контролювати за допомогою гербіцидів, якщо ви звертаєте увагу на деталі. Однак кілька видів можуть потребувати особливої ​​уваги. Загалом, більшість технологій починаються з гліфосату, який, як правило, є більш дієвим, ніж паракват (Gramoxone). Обмеженим є вибір здебільшого для боротьби з конізою/злинкою канадською. Оцінки ефективності гербіцидів для деяких поширених покривних культур наведені в таблиці 5. Далі наведені деякі міркування, щодо вирощування на полі цього ж року.

Нюанси щодо гліфосату. Усі покривні культури повинні активно рости і бути здатними перехоплювати гербіцидний спрей (наприклад, не бути покритими залишками врожаю). Не забудьте обрати достатню концентрацію, яка зазвичай коливається від 0,75 фунта/акр  до 1,5 фунта/акр (0,85-1,7 кг/га — прим. ред.).

Також варто застосовувати лише воду хорошої якості, а також відповідні допоміжні речовини (ПАР + АМС). Не додайте в резервуар для обприскування 28 або 32% КАС або інших рідких добрив. Якщо джерело води має високий рівень pH (8 або більше), розгляньте можливість додавання підкислювача до розчину. Уникайте бакових сумішей з гербіцидами, такими як атразин, симазин та метрибузин.

Однорічний райграс

Однорічний райграс продовжує бути дещо складним для контролю. Гліфосат є кращим гербіцидом, а паракват (Gramoxone) не забезпечує відповідний контроль. Найкраще вносити в сонячні теплі дні, а похмура погода сповільнює активність. У прохолодних умовах для знищення райграсу може знадобитися від 2 до 3 тижнів і повторне застосування. Попередні дослідження свідчать про те, що малий райграс легше контролювати, але помірна температура повітря за 1 до 2 днів до, під час та в 1-2 дні після застосування, ймовірно дуже важливі. Вносьте гліфосат у концентрації 1,25 до 1,5 фунтів/акр (1,4-1,7 кг/га — прим. ред.), дотримуючись попередніх рекомендацій.

Горошок волохатий, конюшина червона (лучна) і конюшина багряна

Для контролю конюшини чи інших бобових покривних культур, один гліфосат не знищить більшість бобових, але він корисний у суміші з іншими гербіцидами. Сам Gramoxone також не дуже ефективний для бобових, і його слід змішувати з атразином або метрибузином для підвищення продуктивності. Дикамба (Banvel/Clarity) - один з найкращих гербіцидів для контролю бобових покривних культур. Часто це невід’ємний компонент суміші у цистернах з гліфосатом для контролю конюшини червоної (лучної) або повзучої. 2,4-D — складний ефірний препарат, який ефективно контролює горошок волохатий та горох посівний. Я менш проінформований щодо контролю конюшини багряної і не впевнений, чи 2,4-D буде відповідним препаратом чи необхідна дикамба. І 2,4-D ефір, і дикамба можуть бути змішані в баках з гліфосатом без втрати активності і можуть використовуватися на кукурудзі. Щодо кукурудзи, застосовуйте дикамбу або 2,4-D ефір за 7-14 днів до сівби або через 3-5 днів після сівби для більшої безпеки врожаю і сійте кукурудзу на глибину не менше 1,5 дюймів (4 см — прим. ред.). Клопіралід також ефективний на бобових і є компонентом декількох гербіцидів для кукурудзи. Дикамба і клопіралід не підходять для сої, і 2,4-D ефір потрібно застосовувати принаймні за 7 днів до сівби сої. Клопіралід може зберігатися до 12 місяців і травмувати бобові.

Підживлення для кращого врожаю

Ми все ще працюємо над розробкою рекомендацій для кукурудзи після підсівання покривних культур. Має бути певний ефект забезпечення кукурудзи азотом після хорошого урожаю покривної культури конюшини. Після підсівання конюшини в пшеницю, це часто близько 50 фунтів на акр (55 кг/га — прим. ред.). Після культури райграсу може бути якась користь, якщо трава перегниває протягом зими. Наша рекомендація в Державному посібнику з агрономії штату Пенсільванії - збільшити кількість доступного N з 20% отриманих з осіннього внесення гною до 45% отриманих з покривних культур, не зібраних на корм.

Без перегнивання вегетативної маси покривної культури є потенціал для деякої іммобілізації азоту від злакових покривних культур таких, як райграс, і в цьому випадку може бути невелике надходження азоту від покривної культури для наступної культури кукурудзи. У довгостроковій перспективі райграс повинен покращувати органічну речовину ґрунту та зменшувати потребу в азоті. У короткостроковій перспективі може бути корисним збереження поточних норм внесення азоту, а також додавати трохи азоту при посіві, щоб компенсувати будь-які потенційні проблеми іммобілізації.

Таблиця 5. Ефективність гербіцидів для контролю поширених покривних культур (на основі досліджень у штаті Пенсильванія). Контрольні показники: 10 = 95-100%; 9 = 85-95%; 8 = 75-85%; 7 = 65-75%; 6 = 55-65%; і N = менше 55%.

Ефективність гербіцидів для контролю поширених покривних культур

За матеріалами: extension.msstate.edu.

Ⓒ Kurkul.com, 2019 р.

Виконано за допомогою Disqus

Київ

- 2° ... - 5°

Вітер

2м/с

Опади

0мм

Вологість

84%

Матеріали за темою