Як перестати хвилюватись і вигідно продати урожай

Як перестати хвилюватись і вигідно продати урожай

22 січня 2020 745 0

Всі ми з полегшенням зітхаємо, коли все зерно перебуває у сховищі. Однак не потрібно багато часу, щоб полегшення перетворилося на тривогу, коли ми починаємо думати про продаж урожаю.

Ця тривога виникає під тиском думок про те, скільки ми витратили на одну тонну для вирощування врожаю, яким є ринок і угоди на зерно зараз, і як довго ми зможемо його зберігати, сподіваючись, що ціни виростуть. Я називаю цю тривогу «маркетинговими іграми розуму». Є кілька речей, які можна зробити, щоб зменшити тривогу щодо маркетингу зерна.

1. Будьте задоволені прийнятими рішеннями

Однією з найбільших перешкод для маркетингу є страх, що ми приймаємо неправильні маркетингові рішення. Наприклад, ви могли відчути жаль з приводу продажів, які здійснили до того, як дізналися, що ваш сусід отримав більш високу ціну.

Насправді неправильних маркетингових рішень немає. Маркетингові рішення не завжди повинні базуватися на отриманні найвищої ціни. Є вагомі причини продавати зерно нижче найвищої ціни ― наприклад, щоб припинити витрати на зберігання, задовольнити потреби в грошовому потоці або очистити сховище для майбутнього врожаю. Продаж зерна з цих причин означає, що ви приймаєте хороші маркетингові рішення.

Читати за темою: Техніка, яка допомогає Goodvalley Ukraine бути успішними

Будьте задоволені продажами, які ви здійснили, якщо ви зробили їх із вагомих особистих чи фінансових міркувань. Вся мета маркетингу ― забезпечити виживання фермерських господарств, а це можна забезпечити лише тоді, коли враховується фінансове становище.

2. Уникайте перевантаження інформацією

Від текстових месенджерів до щоденних маркетингових оглядів та нескінченних інформаційних бюлетенів ― існує нескінченна кількість маркетингової інформації та думок. У чомусь цей інформаційний потік віддаляє нас від реального ринку. Ці думки змішуються з нашою тривожністю, ускладнюючи прийняття маркетингових рішень, особливо якщо джерела порад суперечать один одному.

Щоб уникнути інформаційного перевантаження, знайдіть два-три надійних джерела інформації. Фільтруючи своє споживання інформації, ви матимете більше шансів зберегти отриману інформацію та бути більш ефективними у прийнятті маркетингових рішень.

3. Майте реальні ринкові очікування 

Іншою проблемою маркетингових ігор розуму є нереалістичні очікування того, якими мають бути готівкові ціни. Наприклад, я розмовляла минулого року з багатьма виробниками, які бажали, щоб готівкова ціна кукурудзи була вища $157/т, а для сої - понад $367/т. Реальність така, що середня готівкова ціна за урожай кукурудзи 2018-19 років у США становила $127-155/т, а соя коштувала $288-343/т (згідно USDA WASDE). Очікування продажу кукурудзи за завищеними цінами може утримати вас від продажів у середньому та високому діапазоні.

Знайдіть барометр цін, за яким можна оцінити ринкові пропозиції. Це може бути ваша собівартість продукції, ціна грошових потоків або передбачуваний діапазон готівкових цін. Це дозволяє більш об'єктивно дивитись на ціни, щоб визначити, чи приймаєте ви правильне маркетингове рішення.

Читати за темою: Кирило Бондаренко: Низький сезон на елеваторі — це початок великої економії для клієнтів

4. Напишіть план маркетингу зерна

Один з найпростіших способів перемогти у грі з маркетинговою свідомістю ― написати план маркетингу зерна. Маркетингові плани складаються з серії маркетингових заяв, таких як: Продати X тонн зерна по $ X.XX за тонну до дати X.

Розбиваючи загальну кількість зерна, яку вам доведеться продати на менші партії, і встановлюючи ціни та цілі на ці партії, ви можете більш логічно проаналізувати свою маркетингову стратегію. Після того, як ваш план буде написаний, поділіться ним з кимось, наприклад чоловіком/дружиною або банкіром, які допоможуть вам дотримуватися своїх маркетингових цілей.

Крім того, ви можете розмістити його десь, щоб нагадувати собі про ваші цілі. Маркетингові плани не написані на камені, вони можуть бути скориговані по мірі зміни ринкової ситуації. Однак без письмового плану емоціям набагато простіше захопити процес прийняття рішень.

Всі ми губимося у маркетингових іграх розуму, але, скориставшись цими кроками, ви можете відкинути емоції від свого маркетингового плану, щоб успішно оцінити урожай та сконцентруватися на інших аспектах фермерської діяльності.

Jessica Groskopf - Extension Educator for Agricultural Economics, University оf Nebraska–lincoln

Переклад з англійської, джерело - cropwatch.unl.edu

© Kurkul.com, 2020

Виконано за допомогою Disqus

+ 32° ... + 24°

Вітер

2.2м/с

Опади

0мм

Вологість

67%