Сім кроків, як збільшити врожайність та прибутковість кукурудзи

1588
0
Сім кроків, як збільшити врожайність та прибутковість кукурудзи
Kurkul.comСім кроків, як збільшити врожайність та прибутковість кукурудзи

Переклад з англійської

Чи прийняли ви рішення про якісь зміни у вирощуванні кукурудзи цього року?

Адам Спелхауг, провідний агроном насіннєвої компанії Peterson Farms Seed (Північна Дакота, США) та Метт Керон, агроном насіннєвої компанії Legend Seed (Південа Дакота, США) пропонують сім ідей, які можуть допомогти збільшити прибутковість кукурудзи.

Ось що рекомендують ці фахівці для вегетаційного періоду 2020 року.

1. Зробіть рішення офіційними

Запишіть свої цілі щодо врожайності та прибутку. Дуже часто ці два пункти є одним і тим самим, але не завжди. 

Зосередьтеся на підвищенні ефективності, що включає впровадження кращої селекції насіння.

2. Експериментуйте

Виберіть параметр, над яким ви маєте контроль, і складіть план для експерименту з ним. Наприклад, ви можете змінити обсяг внесення добрив або збільшити густоту в декількох варіантах. Обов’язково задокументуйте, що ви робите і де. Інший варіант ― знайти радника, який зможе допомогти розробити як план посіву зі змінною нормою, так і план добрив зі змінною нормою. Спробуйте це на кількох полях і подивіться, що станеться. 

«З мого досвіду, густіший посів насіння та більша подача поживних речовин на ваше краще поле матиме якнайкращий вплив на загальну врожайність», ― каже Метт Керон. 

У вас можуть бути поля, які містять як кращі ділянки, так і гірші, і вони знаходяться в одному масиві. Ви водночас зменшите внесення добрив та насіння на найгірших ділянках, що знизить середню вартість. У більшості випадків остаточна усереднена вартість на гектар на фермі не сильно зміниться, але прибавка загальної врожайності та прибутку на гектар істотно зростає.

3. Уповільнюйтесь

Встановіть швидкість сівби на позначку 8 км/год. Надмірна швидкість при сівбі ― причина №1 того, що кукурудза погано зійшла. Експериментальні дані, зібрані Peterson Farm Seeds, показують прибавку близько 0,7 т/га  при швидкості сівби менше 8 км/год. Високошвидкісні сівалки працюють добре, але для контролю відскоку насінин в рядку вам потрібен активний тиск вниз.

4. Контролюйте глибину

Сійте насіння кукурудзи на глибину не менше 5 см. Насіння кукурудзи ніколи не слід сіяти мілкіше 4 см, але оптимальна глибина залежить від погоди та ґрунтових умов. Ваша мета ― глибина у 4,5-5,5 см. 

Основна причина орієнтації на глибину 5 см ― це досягнення хорошого контакту між насінням та ґрунтом. Щоб досягти цього на всьому насіннєвому ложі, насіння має бути там, де рівень вологи найбільш відповідний. Нерівномірна вологість ґрунту в насіннєвій зоні є основною причиною нерівномірних сходів, за результатами якої легко можна отримати втрати врожаю від 8% до 10%.

5. Рахуйте

Порахуйте сходи після появи. Дайте оцінку прийнятому вами рішенню щодо глибини та швидкості посіву з того, що ви бачите на своїх сходах.

6. Перевірте врожайність

Оцінка полів перед збиранням врожаю повинна сказати, чи досягла кукурудза повного потенціалу, враховуючи ґрунт та поживні речовини, на яких їй довелося рости, за показаною тут перевіркою кукурудзи. Перевірте чотири-п’ять ділянок на кожному полі. Яке число качанів на гектарі? Воно повинно бути в межах +/- 1500 качанів від запланованої норми.

7.  Зробіть правильні висновки

 Обіцяйте не вчитися неправильно. Дещо з того, що ви бачите цього року, не відбудеться у наступному році. Якщо ваш найкращий гібрид за останні три роки демонструє недоліки, яких ви ніколи не бачили, або якщо гібрид, який був так собі, виграє на всіх ділянках цього року, подумайте, чи є ймовірність, що  екологічні умови, які спричинили такий ефект, можуть повторитись.

Джерело - farmprogress.com

© Kurkul.com, 2020 р.

Не пропусти останні новини! Підписуйся на наші соціальні мережі та e-mail розсилку.

Выполнено с помощью Disqus